facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

"Konkretny, rzeczowy, stanowczy i nie rzucający słów na wiatr gospodarz"

Środa, 3 kwietnia 2024

Udostępnij

Dziękuję za kolejne słowa poparcia. Przedstawiam Państwu rekomendacje osób (cz. 2), które wspierają moją kandydaturę w zbliżających się wyborach. I tak jak napisałem wczoraj - to zobowiązanie do dalszej pracy - zarówno na niwie samorządowej, jak i również społecznej

 

Urszula Mniszko

prezes KS Markowi Biegacze

 

Jacka Orycha, obecnego burmistrza Marek, poznałam kiedy jeszcze, gdy nie piastował tego stanowiska. Najpierw jako sąsiad, później jako kolega biegacz dał się poznać jako człowiek myślący otwarcie, nie zamykający się na konstruktywną krytykę, jako osoba niezwykle konsekwentna. 

Jestem osobą napływową. Mieszkam w Markach prawie 19 lat i z ogromną radością widzę jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się to miasto. Z Jackiem miałam okazję współpracować na kilku płaszczyznach i z mojej pespektywy jest osobą, z którą za każdym razem chętnie taką współpracę podejmuję. Jest otwarty na wysłuchanie argumentów. Wspomaga swoją obecnością wiele lokalnych działalności. Jacek był i jest wśród ludzi. Całą kadencję jest widoczny. Nie ucieka od trudnych tematów, ale i nie pozwala jednocześnie na eskalowanie pozbawionych sensu i nic nie wnoszących dyskusji. 

W czasie swojej kadencji borykał się z niełatwymi wyzwaniami związanymi z pandemią. Nie uciekał też od trudnego tematu "śmieci", który musiał podjąć jako pierwszy w regionie. 

Obserwuję również jak potrafi współpracować z różnymi opcjami, z ludźmi zarówno o różnych poglądach jak i na różnych szczeblach władzy. Jacek ma moje pełne poparcie na burmistrza Marek następnej kadencji. Chciałabym, aby mógł dalej kontynuować realizację swojej wizji Marek.

 

 

Wiesław Drosio 

starszy brygadier Państwowej Straży Pożarnej w stanie spoczynku 

 

Popieram kandydaturę Jacka Orycha w wyborach na burmistrza Marek. To człowiek aktywnie działający na rzecz swojego miasta, otwarty na dialog m.in. w temacie bezpieczeństwa, któremu na sercu leży dobro miasta i jego mieszkańców.

Współpracując z nim jako strażak, Komendant Państwowej Straży Pożarnej oraz druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach widziałem jak podjął wiele działań poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców.

Wspierał i wspiera OSP Marki. Obecnie, dzięki jego zaangażowaniu jednostka jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt, a druhowie są wyszkoleni i gotowi do działań we wszystkich akcjach ratowniczo - gaśniczych na terenie miasta i powiatu. Po 11 latach działalności OSP Marki jest jedną z najprężniej działających i doposażonych OSP w powiecie.

Jako strażak z długoletnim doświadczeniem uważam, że to dobry wybór, dzięki któremu Marki będą się dynamicznie rozwijać, a mieszkańcy będą czuli się bezpiecznie i spali spokojnie.

 

Justyna Misiura

Klub "Marki na Kijach"

 

Jacka poznałam podczas organizacji imprez sportowych w Markach. O wszystkim pamięta, o wszystkim pomyśli, o wszystko zadba, a przy tym nie boi się wykonywać ciężkiej, fizycznej pracy. Zawsze można liczyć na jego pomoc. Jako mieszkanka Marek doceniam go jako urodzonego samorządowca i realizatora wielu inwestycji w naszym mieście. Oczywiście wiele jest jeszcze do zrobienia, na co potrzeba i czasu i funduszy, jednak jestem przekonana, iż jest on właściwą osobą, aby kontynuować proces rozwoju naszego miasta.

 

Antoni Widomski

Regionalista, Prezes Komitetu Pro Memoria

 

W pełni popieram kandydaturę Jacka Orycha na stanowiska burmistrza naszego miasta. On i jego ludzie potrafią pielęgnować pamięć o naszej przeszłości. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i burmistrza powróciły do Marek rocznice powstania Podziemnego Państwa Polskiego i rozpoczęcia walk Armii Krajowej w 1944 roku w Markach - Strudze. W mijającej kadencji nowe oblicze zyskało także centralne miejsce, na którym organizowane są miejsce uroczystości - Skwer Pamięci Narodowej.

 

Paweł Paczek

prezes Klubu Rowerowego Trybik

Dzięki burmistrzowi Jackowi Orychowi Marki są jedną z niewielu gmin na Mazowszu, a być może i w całej Polsce, która w tak szerokim wymiarze realizuje od kilku już lat działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. W mieście prowadzone są programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które docierają do wszystkich szkół i przedszkoli. Jeśli dodamy do tego dwa miasteczka ruchu drogowego, nowe kilometry dróg rowerowych i inwestycje w bezpieczne przejścia dla pieszych to śmiało można powiedzieć, że Marki stały się liderem w dziedzinie bezpieczeństwa komunikacyjnego.

Popieram kandydaturę Jacka Orycha na kolejną kadencję, bo wiem, że to konkretny, rzeczowy, stanowczy i nie rzucający słów na wiatr gospodarz. Z takimi ludźmi można dalej zmieniać Marki.

 

Paweł Pniewski

społecznik, samorządowiec

 

Człowiek z sercem na dłoni, a w sercu Marki. Tak w skrócie mogę opisać Jacka, z którym znam się już 15 lat. A wszystko zaczęło się od Gazety MSG (obecnie Ekspres Marecki), kiedy to zaprosił mnie do grona redakcyjnego. Następnie akcje społeczne "TAK dla Obwodnicy Marek" i "Św. Mikołaj mieszka w Markach" utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę należeć do jego drużyny i wspólnie działać na rzecz mieszkańców i naszego miasta.

Jacek przez te wszystkie lata udowodnił, że można pracować na rzecz innych nie oczekując poklasku, zaszczytnych funkcji i profitów dla siebie. W każdym jego działaniu widziałem szczery zapał i chęć zmiany naszego otoczenia na lepsze. Gdy został burmistrzem, pozostała w nim żyłka społecznika, bo mimo natłoku obowiązków znajduje czas, by angażować się nadal społecznie w organizację wielu wydarzeń realizowanych przez mareckie organizacje pozarządowe, by po prostu być blisko ludzkich spraw.

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta