facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Popierają mnie

W pewnym sensie mam szczęście. Czas mojej prezesury w OSP przypadł na kadencję burmistrzowską Jacka. Rozwinęliśmy bardzo dobra współpracę i wsparcie przy wielu aspektach działalności tej jednostki. Znalezienie możliwości finansowych na pozyskiwanie nowego sprzętu to ta najbardziej widoczna część. To, co mniej widać to duże wsparcie merytoryczne przy sprawdzaniu możliwości, tworzeniu ofert i przeprowadzaniu przetargów. To również współpraca na polu miejskiego zarządzania kryzysowego i rozwiązywanie problemów, które nie podlegają pod kryteria zgłoszeń na numery alarmowe. Cieszę się, że z burmistrzem Orychem jesteśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom i potrzebom. Oby tak dalej! 

Marcin Brzeziński
Prezes OSP Marki

zdjecie

Pan Jacek Orych -Burmistrz Miasta Marki, orędownik sportu mareckiego, znany jest z działalności na rzecz rozwoju piłki ręcznej w Markach .

Dał się poznać jako człowiek zaangażowany w projekty sportowe w Markach, wielokrotnie spotykaliśmy się i braliśmy czynny udział w spartakiadach, zawodach i imprezach sportowych.

Czuje ducha sportu i rozumie jak ważny jest sportowy rozwój dzieci i młodzieży, stąd jego wsparcie i współpraca na polu rozwoju piłki ręcznej na naszym terenie.

Wielokrotnie mieliśmy zaszczyt gościć go na naszych meczach i turniejach ligowych .

Razem z Pawłem Pniewskim byli orędownikami upamiętnienia naszej piłkarki ręcznej Bożeny Markiewicz (zd.Gniedziuk) reprezentantki kraju i powołania Memoriału Bożeny Markiewicz

na którym gościmy zespoły z całej Polski. Burmistrz jest świetnie zorientowany i żywo zainteresowany wynikami i meczami na bieżąco śledzi nasze parkietowe zmagania i dopinguje nas na meczach.

Jako trener ze sportem w Markach związana jestem od 15 lat w Marcovi przed ten czas miałam okazję utrwalić poczucie sprzyjającego wsparcia Pana Burmistrza , jest to niezwykle ważne dla komfortu pracy i poczucia wsparcia ze strony naszych władz dla dalszego rozwoju piłki ręcznej.

Zarówno ja jak i moi koledzy, a także podopieczni doceniamy przychylność Pana Jacka Orycha i oczekujemy kontynuacji obecnej sytuacji , w której mamy wielką nadzieję zachowania stanowiska Burmistrza, wzajemne rozumienie potrzeb społeczeństwa Marek rodzi pewność stabilizacji i rozwoju sportu w Markach, dlatego też w pełni popieramy kandydaturę Pana Jacka Orycha na stanowisko Burmistrza Miasta Marek.

Trenerka zespołu seniorek piłki ręcznej
Małgorzata Buksakowska

zdjecie

Popieram kandydaturę Jacka Orycha w wyborach na Burmistrza Marek.

To człowiek aktywnie działający na rzecz swojego miasta, otwarty na dialog m.in. w temacie bezpieczeństwa, któremu na sercu leży dobro miasta i jego mieszkańców.

Współpracując z nim jako strażak, Komendant Państwowej Straży Pożarnej oraz druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach widziałem jak podjął wiele działań poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców.

Wspierał i wspiera OSP Marki. Obecnie, dzięki jego zaangażowaniu jednostka jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt, a druhowie są wyszkoleni i gotowi do działań we wszystkich akcjach ratowniczo - gaśniczych na terenie miasta i powiatu. Po 11 latach działalności OSP Marki jest jedną z najprężniej działających i doposażonych OSP w powiecie.

Jako strażak z długoletnim doświadczeniem uważam, że to dobry wybór, dzięki któremu Marki będą się dynamicznie rozwijać, a mieszkańcy będą czuli się bezpiecznie i spali spokojnie.

st. bryg, w st. sp. Wiesław Drosio

zdjecie

Jacek jest zaangażowany w życie mareckiej społeczności, nie brakuje mu pomysłów. Szczególnie podobają mi się te, które są związane z propagowaniem profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców miasta. Panie Jacku, powodzenia na kolejne lata.

dr Agnieszka Jarymowicz
Pediatra

Jacka poznałam podczas organizacji imprez sportowych w Markach. O wszystkim pamięta, o wszystkim pomyśli, o wszystko zadba, a przy tym nie boi się wykonywać ciężkiej, fizycznej pracy i zawsze można liczyć na jego pomoc. Jako mieszkanka Marek doceniam go jako urodzonego samorządowca i realizatora wielu inwestycji w naszym mieście. Oczywiście wiele jest jeszcze do zrobienia, na co potrzeba i czasu i funduszy, jednak jestem przekonana, iż jest on właściwą osobą, aby kontynuować proces rozwoju naszego miasta.

Justyna Misura
"Marki na Kijach"


 

zdjecie

Znam Jacka od wielu lat. W trakcie swojej pracy na rzecz miasta, dał się poznać jako ambitny samorządowiec oraz dobry człowiek, który nie boi się wyzwań. Mimo wielu przeciwności i trudności napotkanych na drodze, powoli ale skutecznie realizuje plan rozwoju naszego miasta. Jacek jest aktywny i zaangażowany w wiele spraw dotyczących mieszkańców, w tym również seniorów. Dzięki jego inicjatywie, cały czas rozwija się projekt Aktywny Senior, gdzie mam przyjemność być instruktorem Nordic Walking. Jacek był pomysłodawcą biegu Nocny Marek, który od dziesięciu lat angażuje do aktywności setki biegaczy  i Nordic Walkerów. Dzięki jego zaangażowaniu i sympatii do sportu, Marki są gospodarzem i organizatorem wielu wydarzeń sportowych.  Zachęcam Państwa do głosowania na Jacka Orycha, aby mógł kontynuować swoją służbę wobec wyborców, którą wykonuje z pasją i determinacją. 

EMILIA KACZMARCZYK
Trenerka Nordic Walking

zdjecie

Z całego serca popieram kandydaturę Jacka Orycha na burmistrza. Znam Jacka od wielu lat, zarówno jako kolegę z koła wędkarskiego, jak i burmistrza naszego miasta.
Uważam, że jest on człowiekiem godnym zaufania, oddanym swojej pracy i mieszkańcom. Jako burmistrz Jacek wielokrotnie udowadniał swoje zaangażowanie w życie Marek. Wspiera coroczne zawody wędkarskie integrując mieszkańców i promując zdrowy styl życia. Zawsze jest otwarty na potrzeby mieszkańców, chętnie ich wysłuchuje i stara się im pomóc. Jest prawdziwym gospodarzem miasta, który dba o jego rozwój i bezpieczeństwo.
Cenię Jacka nie tylko za jego zaangażowanie, ale również za serdeczność i życzliwość. To człowiek, który ma czas dla każdego i zawsze jest gotowy do pomocy.

KRZYSZTOF WALIGÓRSKI
Prezes Koła Wędkarskiego
PZW nr 14 w Markach

zdjecie

Dzięki burmistrzowi Jackowi Orychowi Marki są jedną z niewielu gmin na Mazowszu, a być może i w całej Polsce, która w tak szerokim wymiarze realizuje od kilku już lat działania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. W mieście prowadzone są programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które docierają do wszystkich szkół i przedszkoli. Jeśli dodamy do tego dwa miasteczka ruchu drogowego, nowe kilometry dróg rowerowych i inwestycje w bezpieczne przejścia dla pieszych to śmiało można powiedzieć, że Marki stały się liderem w dziedzinie bezpieczeństwa komunikacyjnego.

Popieram kandydaturę Jacka Orycha na kolejną kadencję, bo wiem, że to konkretny, rzeczowy, stanowczy i nie rzucający słów na wiatr gospodarz. Z takimi ludźmi można dalej zmieniać Marki.

PAWEŁ PACZEK
Prezes Klubu Rowerowego Trybik

Otwartość, dialog, włączenie i partycypacja - te cztery słowa przychodzą mi na myśl jako pierwsze, gdy myślę o Burmistrzu Jacku Orychu. To człowiek kompromisu, który podejmuje wysiłki, aby tworzyć silną społeczność lokalną, w której każdy mieszkaniec ma prawo do pełnego uczestnictwa. Promuje aktywny i demokratyczny styl życia i ma w sobie gotowość do podejmowania wyzwań. Doceniam to, że wykorzystuje w sposób mądry nowoczesne technologie i prowadzi urząd przez zmiany społeczne wywołane cyfrową transformacją. 

Popieram Jacka Orycha na Burmistrza Miasta Marki, gdyż udowodnił w poprzednich kadencjach, że jest włodarzem oddanym miastu i jednocześnie wyróżnia się pracowitością i nie "spoczywa na laurach". Wszyscy chyba widzimy jak bardzo ewoluowało w dobrą stronę miasto na przestrzeni ostatnich lat. W 100% zrealizował swój ostatni i poprzedni program wyborczy, dotrzymuje słowa, a przy tym kieruje się uczciwością i sprawiedliwością społeczną. W relacji z drugim człowiekiem każdy nawet najmniejszy problem traktuje bardzo poważnie pochylając się nad możliwością jego rozwiązania, co jest przez mieszkańców uznawane za wartościowe, dlatego stawiam na mądre, nowoczesne i konsekwentne zarządzanie naszym miastem uznając, że należy odda je w ręce dotychczasowego Burmistrza Jacka Orycha. 

MAGDALENA ROGALSKA-KUSAREK
Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach

zdjecie

Z Jackiem Orychem mam przyjemność współpracować od 2011 roku. Poznałam go podczas przygotowań do akcji "Święty Mikołaj mieszka w Markach". Cenię go za to, że zawsze wspiera oddolne inicjatywy mieszkańców. To społecznik o wielkim sercu, wolontariusz, który nie zamyka się przed mieszkańcami. Można go spotkać podczas wielu akcji pomocowych, a nawet prywatnie na niedzielnych treningach nordic walking. Ma doświadczenie w pracy na stanowisku Burmistrza, doskonale trudy związane z zarządzaniem naszym miastem. Potrafi świetnie dobierać współpracowników z różnorodnym doświadczeniem przy realizacji projektów. Jest skuteczny i wytrwały w działaniach. Jestem przekonana, że nadal z dużym zaangażowaniem będzie dbał o sprawy mieszkańców miasta. Ponieważ jest jednym z nas, naszym sąsiadem

Beata Sawoń
psycholog, prezes Fundacji "Marecki Klub Kobiet z Pasją"

zdjecie

Jacka Orycha, obecnego burmistrza Marek, poznałam kiedy jeszcze nie piastował tego stanowiska. Najpierw jako sąsiad, później jako kolega biegacz dał się poznać jako człowiek myślący otwarcie, nie zamykający się na konstruktywną krytykę, jako osoba niezwykle konsekwentna. Jestem osobą napływową. Mieszkam w Markach prawie 19 lat, i z ogromną radością widzę jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się to miasto. Z Jackiem miałam okazję współpracować na kilku płaszczyznach, i z mojej pespektywy jest osobą , z którą za każdym razem chętnie taką współpracę podejmuję. Jest otwarty na wysłuchanie argumentów. Nie przeszkadza w podejmowaniu inicjatyw. Wspomaga swoją obecnością wiele lokalnych działalności. Jacek był i jest wśród ludzi. Całą kadencję jest widoczny. Nie ucieka od trudnych tematów ale i nie pozwala jednocześnie na eskalowanie pozbawionych sensu i nic nie wnoszących dyskusji. W czasie swojej kadencji borykał się z niełatwymi wyzwaniami związanymi z pandemią. Nie uciekał też od trudnego tematu "śmieci", który musiał podjąć jako pierwszy w regionie. Obserwuję również jak potrafi współpracować z różnymi opcjami, z ludźmi zarówno o różnych poglądach jak i na różnych szczeblach władzy. Jacek ma moje pełne poparcie na Burmistrza Marek następnej kadencji. Chciałabym aby mógł dalej kontynuować swoją działalność, realizować swoją wizję Marek.

Urszula Mniszko
prezes KS Markowi Biegacze

zdjecie

W pełni popieram kandydaturę Jacka Orycha na stanowiska burmistrza naszego miasta. On i jego ludzie potrafią pielęgnować pamięć o naszej przeszłości. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i burmistrza powróciły do Marek rocznice powstania Podziemnego Państwa Polskiego i rozpoczęcia walk Armii Krajowej w 1944 roku w Markach - Strudze. W mijającej kadencji nowe oblicze zyskało także centralne miejsce, na którym organizowane są miejsce uroczystości

ANTONI WIDOMSKI
Regionalista, Prezes Komitetu Pro Memoria

Popierają mnie - 2018

Pan Jacek Orych dał się poznać jako gospodarz, któremu leży na sercu zachowanie lokalnej tożsamości. Z dużym zaangażowaniem podchodził do celebrowania rocznic ważnych wydarzeń historycznych w Markach, aby pamięć o chwalebnych czynach naszego narodu nie została zatarta. Popieramy kandydaturę Pana Orycha na burmistrza naszego miasta.

kpt. Jerzy Zybert
por. Michał Babiuch
por. Leopold Kielak
kombatanci walk o niepodległość,
honorowi obywatele miasta Marki

zdjecie

Współpraca, Partnerstwo, Wsparcie – te trzy słowa bardzo dobrze oddają charakter relacji między Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Markach a Jackiem Orychem Burmistrzem Miasta Marki. Wiele inicjatyw jakie realizowaliśmy nie doszło by do skutku bez jego pomocy. Jest otwarty na nowe pomysły i innowacje. Szczególnie bliski jest mu rozwój sportu z szerokim wachlarzem dyscyplin. Tu zawsze można liczyć na jego zaangażowanie. Cieszą nas jego odważne decyzje w kwestii budowy nowej szkoły, będącej częścią Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Jej beneficjentami będą nasze dzieci. Przed nami obiekt XXI wieku a wraz z nim nowe możliwości dla mieszkańców Marek, nie tylko w zakresie edukacji, ale również sportu, kultury i rekreacji. Jacek Orych to osoba o szerokich horyzontach wybiegająca w przyszłość. Świetny prognostyk dla nas mieszkańców na lepsze życie i na przyszłość naszych dzieci.

Agnieszka Gawkowska, Artur Rogiński
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 4

zdjecie
fot. 1

Judo to nie tylko sztuka walki, lecz podstawowa zasada ludzkiego zachowania. Jest błędem sądzić, że judo kończy się na macie" Jigaro Kano Uczniowski Klub Sportowy "SameJudo" od początku swego istnienia za głowny cel stawia sobie wychowanie dzieci i młodzieży przez sport. Dyscyplina olimpijska jaką jest judo stawia na takie wartości jak: wzajemny szacunek, wytrwałość, odpowiedzialność. Judo to też nieustające dążenie do mistrzostwa, co niemożliwe byłoby bez zapewnienia dzieciom warunków i wsparcia logistycznego. Pan Burmistrz Marek Orych zapewnia pomoc zarówno w działaniach codziennych, dzięki czemu nasi zawodnicy trenują na terenie miasta Marki, jak również w tych wyjątkowych - wspierając wyjazdy zawodników na turnieje międzynarodowe czy organizację turnieju SameJudo Cup w Markach. Wspólne wartości są podstawą tej współpracy i sprawiają, że Pan Burmistrz Marek Orych ma nasze wsparcie w dążeniu do zwycieśtwa w wyborach na stanowisko Burmistrza Miasta Marki

Łukasz Wójcik.
Prezes Klubu SameJudo

 

zdjecie

Sz. P.
Jacek Orych
Dariusz Pietrucha
Paweł Pniewski

Nasz język ojczysty pełni funkcję nośnika tożsamości narodowej dla Polaków, zamieszkałych poza granicami kraju. Pozwala na znalezienie się w kręgu kultury polskiej. Każda wspólnota językowa jest tworzona przez wspólny obraz świata, zawarty w ojczystej kulturze.
Serdecznie dziękujemy Panom za szerzenie polskości na Litwie, za zaangażowanie w corocznych wymianach młodzieży polsko-litewskiej trwającej już od 6 lat, za pomoc w uzyskaniu wsparcia finansowego dla urzeczywistnienia wymiany młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego i Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Markach oraz Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie. Ten długotrwały projekt umożliwia utrzymywanie stałego kontaktu z macierzą nie tylko poprzez kulturę i naukę języka, ale również przez kontakty z rówieśnikami w Polsce i na Litwie.
Życzymy Szanownym Panom moc satysfakcji z działań podejmowanych dla dobra innych.

Koordynatorzy projektu Wiktor Łowczyk, Łucja Minowicz, Wiesława Gawerska-Żwirblis
Nauczyciele Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie

zdjecie

Jacek Orych –  człowiek odważny, pomysłowy i z ogromnymi pokładami wrażliwości społecznej. Przez ostatnie cztery lata sprawował swój urząd pamiętając o swojej służebnej roli charakteryzującej się szerokim dialogiem społecznym. Jego działalność konsekwentnie skupia się na komunikowaniu z mieszkańcami, zakłada uczestnictwo różnych interesariuszy w procesach podejmowania decyzji publicznych, do współpracy zaprasza trzeci sektor i zawsze kieruje się interesem mieszkańca. Stosuje nowe trendy w samorządzie, ku samoorganizacji i mobilizacji społecznej budując m.in. nowe miejsce aktywności obywatelskiej CAF3 – miejsca, które stało się drugim domem organizacji pozarządowych. Pełniąc poniedziałkowe dyżury w urzędzie spotyka się nierzadko z krzywdą, ubóstwem i problemami społecznymi, mieszkańców tych nigdy nie pozostawia samych sobie, proponuje i  koordynuje dla nich pomoc pozostając w kontakcie z ośrodkiem pomocy społecznej. Ma w sobie potrzebę poprawy warunków bytowych mieszkańców, zmagających się na co dzień z różnymi kryzysami, którzy nie są w stanie samodzielnie przezwyciężać trudności,  dlatego obdarzając zaufaniem specjalistów organizujących pomoc społeczną w gminie, umożliwia realizację odważnych i innowacyjnych przedsięwzięć, które mają służyć zwiększeniu dostępności do różnego rodzaju usług społecznych. Popieram kandydaturę Pana Jacka Orycha, gdyż pragnę żyć w mieście o dojrzałej demokracji, w którym uznaje się  społeczny aspekt zarządzania i wykorzystuje się  siły mieszkańców przyjmujących rolę lokalnych aktorów kreowania własnej przestrzeni.  

 

Magdalena Rogalska-Kusarek
mieszkanka Marek
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach

zdjecie

Poparcie kandydatury Jacka Orycha na Burmistrza Miasta Marki

Jako lokalni działacze stale współpracujący z Burmistrzem Miasta Marki (organizacja imprez warcabowych przez UKS Struga, współuczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych itp.) popieramy kandydaturę dotychczasowego Burmistrza Pana Jacka Orycha.

Obecny Burmistrz dał nam się poznać jako Osoba, której zależy na dynamicznym życiu i rozwoju naszego miasta. Jest konkretny, dotrzymuje obietnic, stara się pomóc w rozwiązaniu różnych problemów, ma mnóstwo zapału i życzliwości do ludzi. Jest typem społecznika, który niezależnie od układów politycznych będzie rzetelnie wypełniał swoją służbę na rzecz mieszkańców.

Elżbieta i Jarosław Sucheccy

zdjecie

Gdyby mi ktoś cztery lata temu powiedział: w Markach zostaną rozbudowane szkoły, powstaną nowe drogi rowerowe, będzie obwodnica, a burmistrz będzie dla ludzi i z ludźmi, to w życiu bym w to nie uwierzył. Dziś, po tych czterech latach, widząc jak te słowa stały się rzeczywistością jestem w stanie uwierzyć w każde dane słowo przez pana Jacka Orycha. Dziś każdy wie i widzi jaki jest pan Jacek. To konkretny, rzeczowy, stanowczy i nie rzucający słów na wiatr gospodarz miasta Marki. Z takimi ludźmi w załodze można budować nowe Marki.

Paweł Paczek
Prezes Klubu Rowerowego „Trybik” 

zdjecie

Jestem na tak. Jako człowiek przyjezdny, bez zaszłości, bez wiedzy kto co komu i kiedy, z przyjemnością obserwuję jak zmienia się moje miasto, które jeszcze parę lat temu było moją sypialnią. A staje się moim z roku na rok coraz bardziej. Pomimo, że nie mam małych dzieci widzę jak rozwija się infrastruktura edukacyjna (Okólna, Wspólna, Duża). Mieszkańcy i Ci mniejsi i Ci więksi mają coraz większy wybór w kwestii spędzania wolnego czasu (kino letnie, zajęcia sportowe, Spartakiada, Nocy Marek, Fabryczna3a). O drogach i ich odwodnieniach można by tu pisać dużo, bo i dróg mamy mnóstwo. I ten problem nie zniknie z dnia na dzień. Coraz piękniej wygląda Zieleniec. Coraz więcej mamy ścieżek rowerowych. Ale jeszcze tych kilometrów jest do zrobienia sporo. Bon żłobkowy - świetny pomysł. Zamknięcie projektu biletu w 1 strefie - realne oszczędności w kieszeni mieszkańców. KołoMarek - kto korzystał z warszawskiego rozwiązania ten wie - na prawdę potrzebne. I dlaczego jestem jeszcze na tak? Bo Burmistrz przyciągnął ludzi,którym po prostu się chce, którzy widzą potencjał, którzy poświęcają niejednokrotnie swój prywatny czas na "państwowe" sprawy. On sam niczego nie zrobi, niczego nie dokona, nie będzie w stanie tego zrobić z przyczyn czysto merytorycznych jak i ograniczeń czasowych. Widzę jak zmienia się moje miasto. Chcę aby szło do przodu dalej. Chcę aby innym żyło się tutaj po prostu dobrze. A widzę, że tym człowiekiem i jego ekipą mamy na na to szansę. 21.10.2018 jestem z Panem Panie Jacku. Ma Pan i Pana ekipa jeszcze mnóstwo roboty do zrobienia.

Urszula Mniszko
KS Markowi Biegacze

zdjecie

Jacka Orycha poznałam w 2011 roku podczas akcji „Święty Mikołaj mieszka w Markach”. Był pierwszym poznanym przeze mnie mareckim społecznikiem, który po krótkiej rozmowie zaprosił mnie do wspólnej pracy na rzecz miasta. Pierwszym projektem był Finał WOŚP, w którym Jacek przez kilka lat był członkiem Sztabu. Nadal mimo wielu obowiązków każdego roku uczestniczy aktywnie w wielkoorkiestrowym dziele. Dzięki niemu poznałam wielu fantastycznych ludzi, którzy każdego dnia starają się wspólnie zmieniać marecką rzeczywistość. Niewątpliwie Jacek jest osobą, która łączy ludzi. Nie obiecuje przy tym nagród ani blichtru, ale raczej ciężką pracę. Nie owija w bawełnę. Doskonale wie, że „samo nic się nie zrobi”, a projekty, szczególnie duże, muszą trwać i wymagają ogromnej ilości pracy i dokumentacji.
Jest otwarty na nowe pomysły, dał mieszkańcom możliwość decydowanie o tym, na co będą wydawane nasze wspólne pieniądze – dzięki niemu mamy „Budżet obywatelski”. Chętnie wspiera swoim patronatem wszelkie akcje kulturalne i charytatywne w naszym mieście. Od kilku lat pomaga prowadzonej przeze mnie Fundacji „Marecki Klub Kobiet z Pasją” przy organizacji corocznego Konwentu Kobiet SZMINKA.
Jacek Orych to pracowity, przyzwoity człowiek, któremu na sercu leży dobro miasta i jego mieszkańców. Tak samo, jak wielu z nas, przez lata dojeżdżał do pracy stojąc w korkach, doskonale zatem rozumie nasze codzienne problemy.
Widzę każdego dnia, jak moje miasto się zmienia pod jego rządami. Moim zdaniem, on po prostu rzetelnie wykonuje swoją pracę. Wiele dobrego dokonał przez okres swojej kadencji i wiem, że możemy, a wręcz powinniśmy, powierzyć mu Marki na kolejne lata.


Beata Sawoń
mieszkanka Marek,
społecznik z zamiłowania,
Fundacja „Marecki Klub Kobiet z Pasją”

zdjecie

Człowiek z sercem na dłoni, a w sercu Marki. Tak w skrócie mogę opisać Jacka, z którym znam się już 10 lat. A wszystko zaczęło się od Gazety MSG (obecnie Ekspres Marecki), kiedy to zaprosił mnie do grona redakcyjnego. Następnie akcje „TAK dla Obwodnicy Marek” i „Św. Mikołaj mieszka w Markach” utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę należeć do jego drużyny i wspólnie działać społecznie na rzecz mieszkańców i naszego miasta.

Jacek przez te wszystkie lata udowodnił, że można działać na rzecz innych nie oczekując poklasku, zaszczytnych funkcji i profitów dla siebie. W każdym jego działaniu widziałem szczery zapał i chęć zmiany naszego otoczenia na lepsze. Gdy został burmistrzem pozostała w nim żyłka społecznika, bo mimo natłoku obowiązków angażuje się nadal społecznie w organizację wielu wydarzeń realizowanych przez mareckie organizacje pozarządowe, by być blisko ludzkich spraw.

Paweł Pniewski
społecznik, prezes Grupy Marki 2020

zdjecie

Z cała odpowiedzialnością polecam Państwu kandydaturę Pana Jacka Orycha na Burmistrza Marek.Znam Go od kilkunastu lat z działalności w Mareckim Stowarzyszeniu Gospodarczym.Zawsze miał bardzo dobre pomysły i starał się je realizować.Od kiedy piastuje urząd Burmistrza miasta Marki z podziwem zauważam Jego odważne poczynania. Jest pierwszym Burmistrzem od 20 lat,który nie zamiata problemów „pod dywan”,tylko je rozwiązuje.

Kazimierz Bieniek
Jadwiga Bieniek
przewodnicząca Klubu Seniora MOK
Marecka Rada Seniorów

zdjecie

Fundacja Zaczyn jest czołową polską organizacją działającą na rzecz obywatelskiej aktywizacji osób dojrzałych wiekiem i starszych. Niezmiernie miło nam było prowadzić w Markach działania na rzecz powołania miejscowej Rady Seniorów. Stroną zapraszającą i sprzyjającą demokratycznemu, oddolnemu powołania Rady był od początku burmistrz Jacek Orych.

Z naszego doświadczenia wynika, że niezwykle rzadko trafiają się włodarze, którzy chcą dzielić się władzą z ciałami społecznymi, niezależnymi od nich. Dlatego gratulujemy mieszkańcom Marek burmistrza otwartego na dialog i konsultacje z obywatelami.

Marki postrzegamy jako miejscowość, która przez wiele lat nie wykorzystywała swoich możliwości rozwoju. Braki inwestycyjne widać było gołym okiem, ogromne środki unijne przechodziły miastu koło nosa. Jacek Orych wyszedł z tego zastoju, skończył z marazmem, wprowadził nową energię w lokalne życie obywatelskie. Dzięki temu widzimy w Markach inną dynamikę i wielką szansę na zmiany w dobrą stronę.

 

Przemysław Wiśniewskie
prezes zarządu Fundacji Zaczyn,
redaktor naczelny pisma „Polityka Senioralna”,
członek Rady Polityki Senioralnej przy MRPIPS.

zdjecie

"Na co dzień jestem pediatrą. Gdy dowiedziałam się, że na burmistrza kandyduje Jacek Orych, pomyślałam, że będzie dobrym lekarzem dla miasta, którego stan warto byłoby solidnie podreperować" - tak pisałam 4 lata temu. Nie pomyliłam się.

Jacek jest zaangażowany w życie mareckiej społeczności, nie brakuje mu pomysłów. Szczególnie podobają mi się te, które są związane z propagowaniem profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców miasta. Panie Jacku, powodzenia na kolejne lata.

dr Agnieszka Jarymowicz
pediatra

Związek Emerytów i Rencistów Markach jest organizacją która zrzesza seniorów z naszego miasta. Podczas ostatnich czterech lat mogliśmy doświadczać wielokrotnie wsparcia ze strony burmistrza Jacka Orych. Po raz pierwszy środowiska seniorskie mogły się poczuć docenione w Markach – spotkania podczas  świat, udział w konsultacjach, zajęcia sportowe i komputerowe oraz powołana z inicjatyw Jacka Orych Rada Seniorów jest tego przykładem. Serdecznie polecam i trzymam kciuki by mógł Pan kierować naszym miastem przez następne lata.

Henryka Kruszewska
Przewodnicząca Mareckiego Koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów

Popieram i rekomenduję kandydaturę Jacka Orych na kolejną kadencję. Jestem pewien, że dobrze na tym wyjdą Marki - zresztą już to widać.  Przez wszystkie lata mojej działalności w Mareckim Stowarzyszeniu Gospodarczym Jacek wykazał się ogromną kreatywnością. Nieprzeciętnie pracowity, absolutnie uczciwy, znakomity organizator i znawca potrzeb mieszkańców Marek, doświadczony od lat na niwie samorządowej i społecznej, ciągle poszukujący nowych, lepszych rozwiązań, twardo stąpający po ziemi. Jego celem i pasją jest praca dla innych, ma umiejętność przyciągania ludzi kompetentnych i twórczych. Ze swoją wiedzą i doświadczeniem, a zarazem energią i zaangażowaniem Jacek Orych jest szansą na kontynuację dobrych zmian w Markach

Mirosław Pawlina
marecki przedsiębiorca
laureat ogólnopolskiego rankingu „Gazele Biznesu”

zdjecie

Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, Jacek o następnym pokoleniu. Uczciwy, odpowiedzialny i oddany ideałom. Służba na rzecz drugiego człowieka stała się jego pasją i sposobem na życie. Swoją postawą i determinacją nieraz udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Najsilniejszy charakter ma ten, kto jest silniejszy niż swoje ograniczenia. Powodzenia Marki!

Askaniusz Górowski
przedsiębiorca, filozof

zdjecie

Jacek Orych wielokrotnie pokazał, że sprawy seniorów nie są mu obce i zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc i wsparcie. Widzę jak zmienia się nasze miasto, dlatego popieram Pan Jacka jako kandydata na burmistrz.

Zofia Krupa
 współzałożycielka mareckiego Koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów
oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach

zdjecie

Burmistrz Jacek Orych wielokrotnie wspierał różne przedsięwzięcia Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 2. Nigdy nie odmawiał nam wsparcia, co było dużą pomocą dla nas jako organizatorów.

Dzięki temu, mogliśmy realizować różne pomysły, które były skierowane do uczniów ZS nr 2 w Markach.

Bardzo miło wspominamy współpracę z Panem Burmistrzem Orychem.

Joanna Broma

Przewodnicząca Rady Rodziców w ZS nr 2 w Markach

 

zdjecie

W obecnej kadencji burmistrza Jacka Orycha, organizowane przez Komitet Pro Memoria i Ochotniczą Straż Pożarną uroczystości rocznicowe nabrały całkowicie nowego wymiaru. W ich organizację włączył się aktywnie Urząd Miasta Marki i Zakład Usług Komunalnych. Swój udział i aktywne uczestnictwo zaznaczyły mareckie szkoły wraz z pocztami sztandarowymi. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i burmistrza powróciły do Marek rocznice powstania Podziemnego Państwa Polskiego i rozpoczęcia walk Armii Krajowej w 1944 roku w Markach - Strudze. Organizatorzy uroczystości zawsze mogą liczyć na wsparcie burmistrza Jacka Orycha i zaangażowanie pracowników jednostek gminy. Komitet Pro Memoria wspiera kandydaturę Jacka Orycha.

Antoni Widomski
Prezes Komitetu Pro Memoria

zdjecie

Cieszę się ze tak renomowana impreza jak Polnad Bike  Marathon gości od kilu lat w Markach. Kilka słów do organizatorów:

Szanowny Panie Burmistrzu,

Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowanie z współpracę przy organizacji wyścigów amatorów na rowerach górskich Poland Bike Mrathon 2018. Peleton kolarski Poland Bike w 2018 roku zagościł w Markach dwukrotnie podczas zimowej oraz letniej edycji. Obie imprezy odbiły się szerokim echem w mediach, były sukcesem sportowym i organizacyjnym.

Marki kolejny raz celująco zdały kolarski egzamin potwierdzając, ż są miastem, które promuje oraz inwestuje w aktywny i zdrowy tryb życia.

Bardzo dziękuję za otwartość, życzliwość, zaangażowanie, pomoc i wsparcie organizacyjne.

 

Grzegorz Wajs

Dyrektor Poland Bike

zdjecie

Wychowanie dzieci i młodzieży to permanentny proces, wymagający zrozumienia i intuicji, stałego wsparcia i współpracy. Przynosi najlepsze efekty, jeśli prowadzony jest mądrze, w sposób przemyślany w atmosferze dobrostanu. Dzieci i młodzież – w społeczności lokalnej-stanowią element większej całości, funkcjonują wśród innych ludzi, w określonych warunkach, spotykają się z różnorodnymi postawami wobec życia. Miasto jest dla młodego pokolenia „małą ojczyzną”, w której człowiek żyje i jest emocjonalnie związany-przestrzenią stanowiąca najbliższe otoczenie, dobrze znaną, bezpieczną i „oswojoną”.
Jacek Orych buduje ją skutecznie, z dbałością o każdy szczegół, wyznaczając (i skutecznie realizując) realne cele, podejmując decyzje, tworząc programy czy dzieląc zadania, pomiędzy osoby kompetentne, przygotowane do swoich ról społecznych. Swoją własną, z pełną odpowiedzialnością spełnia, nadając jej silne znamiona służby, akcentując przy tym poszanowanie godności i szacunek do drugiego człowieka, tolerancję w różnorodności postaw czy poglądów. Jest otwarty na nowatorskie rozwiązania, nie ocenia, szuka sposobów ich realizacji, nie boi się wyzwań. Popełnia błędy i napotyka na przeszkody, nieobce są mu porażki. Niemniej uważnie słucha i odpowiada na potrzeby, marzenia, wykorzystując maksimum możliwości i rozwiązań, które mają na celu poprawę jakości podejmowanych działań.
To człowiek z pasją rozumie czym ona jest dla innych, potrafi się nią podzielić, wspiera, zachęca, pokazuje kierunek, nie unika sytuacji konfiktowych, zawsze starając się znaleźć kompromis. Tym samym umożliwia młodym ludziom wszechstronny rozwój w wielu aspektach – emocjonalnym, intelektualnym, duchowym, fizycznym, społecznym-w miejscu, które staje się im bliskie, pełne, które chcą zmieniać i z którym chcą wiązać swoją przyszłość.


Robert Borzecki
społecznik
wychowawca dzieci i młodzieży

zdjecie

W imieniu Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło 14 w Markach wyrażamy pełne poparcie kandydatury pana Jacka Orycha na Burmistrza Miasta Marki. Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę, zrozumienie potrzeb ludzi starszych i duży wkład w rozwój infrastruktury, która ułatwia i umila życie seniorom w Markach. Zarząd Koła nr 14 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Markach

Markach Henryka Kruszewska, Daniela Lech, Helena Komorowska,
Grażyna Chmielewska, Krystyna Kułak

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta