facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

"Ponieważ jest jednym z nas, naszym sąsiadem"

Wtorek, 2 kwietnia 2024

Udostępnij

Przedstawiam Państwu osoby, które postanowiły rekomendować moją kandydaturę na burmistrza (cz. 1). Są wśród nich kombatanci, społecznicy, strażacy, sportowcy. Dziękuję m.in. za te piękne słowa. Panie! Panowie! Wasze poparcie to zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz naszych mieszkańców!

Beata Sawoń

psycholog, prezes Fundacji "Marecki Klub Kobiet z Pasją"

 

Cenię Jacka Orycha za to, że zawsze wspiera oddolne inicjatywy mieszkańców. To społecznik o wielkim sercu i wolontariusz. Można go spotkać podczas wielu akcji pomocowych, a prywatnie na niedzielnych treningach nordic walking. Ma doświadczenie w pracy na stanowisku burmistrza, doskonale trudy związane z zarządzaniem naszym miastem. Potrafi świetnie dobierać współpracowników przy realizacji projektów. Jest skuteczny i wytrwały w działaniach. Jestem przekonana, że nadal z dużym zaangażowaniem będzie dbał o sprawy mieszkańców miasta. Ponieważ jest jednym z nas, naszym sąsiadem

 

Marcin Brzeziński 

prezes OSP Marki

 

W pewnym sensie mam szczęście. Czas mojej prezesury w OSP przypadł na kadencję burmistrzowską Jacka Orycha. Rozwinęliśmy bardzo dobra współpracę i wsparcie przy wielu aspektach działalności naszej jednostki. Znalezienie możliwości finansowych na pozyskiwanie nowego sprzętu to ta najbardziej widoczna część. To, co mniej widać, to duże wsparcie merytoryczne przy sprawdzaniu możliwości, tworzeniu ofert i przeprowadzaniu przetargów. To również współpraca na polu miejskiego zarządzania kryzysowego i rozwiązywanie problemów, które nie podlegają pod kryteria zgłoszeń na numery alarmowe. Cieszę się, że z burmistrzem Orychem jesteśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom i potrzebom. Oby tak dalej! 

 

dr Agnieszka Jarymowicz

Pediatra

Jacek jest zaangażowany w życie mareckiej społeczności. Nie brakuje mu pomysłów. Szczególnie podobają mi się te, które są związane z propagowaniem profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców miasta. Panie Jacku, powodzenia na kolejne lata@

 

porucznik Leopold Kielak 

Honorowy Obywatel Miasta Marki 

Pan Jacek Orych dał się poznać jako gospodarz, któremu leży na sercu zachowanie lokalnej tożsamości. Z dużym zaangażowaniem podchodził do celebrowania rocznic ważnych wydarzeń historycznych w Markach, aby pamięć o chwalebnych czynach naszego narodu nie została zatarta. Popieram kandydaturę Pana Jacka Orycha na burmistrza naszego miasta.

 

Krzysztof Waligórski

prezes Koła Wędkarskiego PZW nr 14 w Markach

 

Znam Jacka od wielu lat, zarówno jako kolegę z koła wędkarskiego, jak i burmistrza naszego miasta. Uważam, że jest on człowiekiem godnym zaufania, oddanym swojej pracy i mieszkańcom. Jako burmistrz wielokrotnie udowadniał swoje zaangażowanie w życie Marek. Wspiera coroczne zawody wędkarskie integrując mieszkańców i promując zdrowy styl życia. Zawsze jest otwarty na potrzeby mieszkańców, chętnie ich wysłuchuje i stara się im pomóc. Jest prawdziwym gospodarzem miasta, który dba o jego rozwój i bezpieczeństwo.

Cenię Jacka nie tylko za jego zaangażowanie, ale również za serdeczność i życzliwość. To człowiek, który ma czas dla każdego i zawsze jest gotowy do pomocy.

Z całego serca popieram kandydaturę Jacka Orycha na burmistrza.

 

Emilia Kaczmarczyk

trenerka nordic walking

Znam Jacka od wielu lat. W trakcie swojej pracy na rzecz miasta dał się poznać jako ambitny samorządowiec oraz dobry człowiek, który nie boi się wyzwań. Mimo wielu przeciwności i trudności napotkanych na drodze, powoli ale skutecznie realizuje plan rozwoju naszego miasta. Jacek jest aktywny i zaangażowany w wiele spraw dotyczących mieszkańców, w tym również seniorów. Dzięki jego inicjatywie cały czas rozwija się projekt Aktywny Senior, gdzie mam przyjemność być instruktorem Nordic Walking. Jacek był też pomysłodawcą biegu Nocny Marek, który od dziesięciu lat angażuje do aktywności setki biegaczy i nordic walkerów. Dzięki jego zaangażowaniu i sympatii do sportu, Marki są gospodarzem i organizatorem wielu wydarzeń sportowych.  Zachęcam Państwa do głosowania na Jacka Orycha, aby mógł kontynuować swoją służbę wobec wyborców, którą wykonuje z pasją i determinacją. 

 

Magdalena Rogalska-Kusarek

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach

 

Otwartość, dialog, włączenie i partycypacja - te cztery słowa przychodzą mi na myśl jako pierwsze, gdy myślę o burmistrzu Jacku Orychu. To człowiek kompromisu, który podejmuje wysiłki, aby tworzyć silną społeczność lokalną, w której każdy mieszkaniec ma prawo do pełnego uczestnictwa. Promuje aktywny i demokratyczny styl życia i ma w sobie gotowość do podejmowania wyzwań. Doceniam to, że wykorzystuje w sposób mądry nowoczesne technologie i prowadzi urząd przez zmiany społeczne wywołane cyfrową transformacją. 

Popieram Jacka Orycha na burmistrza, gdyż udowodnił w poprzednich kadencjach, że jest włodarzem oddanym miastu. Jednocześnie wyróżnia się pracowitością i nie "spoczywa na laurach". Wszyscy chyba widzimy jak bardzo ewoluowało w dobrą stronę miasto na przestrzeni ostatnich lat. Zrealizował swój program wyborczy, dotrzymuje słowa, a przy tym kieruje się uczciwością i sprawiedliwością społeczną. W relacji z drugim człowiekiem każdy nawet najmniejszy problem traktuje bardzo poważnie pochylając się nad możliwością jego rozwiązania, co jest przez mieszkańców uznawane za wartościowe, dlatego stawiam na mądre, nowoczesne i konsekwentne zarządzanie naszym miastem uznając, że należy oddać je w ręce dotychczasowego burmistrza Jacka Orycha. 

 

Małgorzata Buksakowska

trenerka piłki ręcznej

 

Jacek Orych dał się poznać jako człowiek zaangażowany w projekty sportowe w Markach. Czuje ducha sportu i rozumie, jak ważny jest sportowy rozwój dzieci i młodzieży.

Wielokrotnie mieliśmy zaszczyt gościć go na naszych meczach i turniejach ligowych. Burmistrz jest świetnie zorientowany i żywo zainteresowany wynikami i meczami. Na bieżąco śledzi nasze parkietowe zmagania i dopinguje nas na meczach. Zarówno ja jak i moi koledzy, a także podopieczni, doceniamy przychylność Jacka Orycha. W pełni popieramy jego kandydaturę na stanowisko burmistrza.

Warto dodać, że razem z Pawłem Pniewskim był orędownikiem upamiętnienia naszej piłkarki ręcznej Bożeny Markiewicz (z domu Gniedziuk), reprezentantki naszego kraju, i powołania Memoriału Bożeny Markiewicz, na którym gościmy zespoły z całej Polski.

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta