facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Poradnia przy Zajączka gotowa

Wtorek, 2 kwietnia 2024

Udostępnij

Koniec wieńczy dzieło. Dziś otworzyliśmy filię poradni psychologiczno-pedagogicznej w naszym mieście.

Będzie to miejsce, gdzie będziemy mogli pomóc młodym ludziom. To także odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców. Z ankiet, które realizował marecki ratusz przy okazji opracowywania strategii zdrowotnej, wynika, że ponad 38 proc. mieszkańców oczekuje poprawy dostępności usług z zakresu wsparcia psychologicznego.

W placówce przy Zajączka 26 znajduje się pięć gabinetów specjalistycznych, które służyć będą dzieciom, młodzieży, a także ich opiekunom i wychowawcom. 

Korzystając z okazji składam gorące podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do utworzenia poradni w Markach. Jest ona m.in. owocem dobrej współpracy pomiędzy naszym miastem a powiatem wołomińskim. Ustaliliśmy ze starostą wołomińskiemu Adamem Lubiakiem, że poradnia ruszy na początku kwietnia 2024 r i słowa dotrzymaliśmy. Dziękuję również radnym, pracownikom starostwa i urzędu oraz wykonawcy robót. 

Otwarcie poradni to kolejny element naszych działań w zakresie zdrowia psychicznego. W ubiegłym tygodniu otworzyliśmy Centrum Wspierania Rodzin POMOST, a nasza Rada Miasta przyjęła program profilaktyki zaburzeń depresyjnych. 

 

 

 

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta