facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Moi Drodzy, do dzieła (czyli pisania projektów)!

Poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Udostępnij

Na początek ważne zastrzeżenie - ten wpis jest na serio, choć akurat mamy 1 kwietnia

Od dzisiaj można składać projekty do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Jeśli więc w gronie rodziny/znajomych wybieracie się na wiosenny spacer (a my być ponad 20 stopni ciepła), przedyskutujcie Wasze pomysły, a potem po prostu przelejcie je na papier/ekran komputera. 

Propozycje zadań możemy składamy w dwóch kategoriach: tzw. twardych (inwestycyjnych) i miękkich (warsztaty, zajęcia, przedstawienia, koncerty).  Wystarczy zebrać minimum 15 podpisów poparcia, by złożyć  projekt. Jeśli zadanie  spełni regulaminowe kryteria, zostanie we wrześniu poddane pod głosowanie.  Wygrają te, które zbiorą największą liczbę głosów w ogólnomiejskim głosowaniu. Na projekty twarde przeznaczymy 650 tys. zł, na miękkie - 150 tys. zł. W programie wyborczym zadeklarowałem, że w kolejnej kadencji zwiększymy budżet MBO do okrągłego miliona złotych. 

We wrześniowym głosowaniu pobiliśmy rekord pod względem liczby głosujących (ok. 4 tys. osób). Jestem pewien, że w tym roku znów będzie lepiej. Więcej na temat Mareckiego Budżetu Obywatelskiego przeczytacie na stronie zdecyduj.marki.pl

 

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta