facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

W razie kłopotów - Pomost

Czwartek, 28 marca 2024

Udostępnij

Dokładamy kolejny element w zakresie polityki zdrowotnej. Megaważny element...

Centrum Wspierania Rodzin Pomost - tak nazywa się placówka, którą dziś (28 marca) otworzył nasz Ośrodek Pomocy Społecznej. Przy Lipowej 2F mieszkańcy Marek będą mogli skorzystać z bezpłatnych: konsultacji psychologicznych, psychoterapii indywidualnej, terapii rodzinnych, warsztatów dla dzieci i młodzieży. 

Robimy to dlatego, bo z doświadczeń naszego OPS wynika, że stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest zły, żeby nie powiedzieć bardzo zły. OPS już od kilku lat pomagał im w Mareckim Punkcie Pomocy Dziecku i Rodzinie. Zapotrzebowanie było jednak tak duże, że powstawały listy rezerwowe osób oczekujących na terapie. A z takimi problemami nie ma co czekać. 

Dlatego zdecydowaliśmy się powołać do życia Pomost - placówkę z szerszym zakresem działań pomocowych. Przy Lipowej 2F będzie dostępny psycholog i pięciu psychoterapeutów. Wystąpiliśmy dodatkowo o środki finansowe w ramach rozdania unijnego EFS+ i mamy zamiar w przyszłości zwiększyć dostępność do usług o konsultacje psychiatry. Warto też podkreślić, że mamy instytucję wspierającą. Jest nim Toyota Marki. 

Serdecznie dziękuję! 

Zapisy do CWR Pomost tel. 781200710 lub e-mail: kontakt@cwrpomost.pl 

Ps. I jeszcze jedna dobra informacja. Wczoraj pisałem, że chcemy również zapobiegać stanom depresyjnym wśród młodzieży, dlatego pod obrady Rady Miasta trafiła uchwała o uruchomieniu programu profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla uczniów siódmych klas, rodziców i opiekunów prawnych, szkolnych psychologów i wykładowców. Radni ją przyjęli - dziękuję!

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta