facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

PIT dla Marek, nagrody dla Ciebie

Poniedziałek, 25 marca 2024

Udostępnij

Ruszamy z loterią, która ma dodatkowo zachęcić do płacenia PIT z mareckim adresem

3... 2... 1... Start! Ruszamy z loterią promocyjną, w której można wygrać atrakcyjne nagrody: samochód, hulajnogi elektryczne oraz smartwatche. Szansę na szczęśliwy losowanie mają te osoby, które - rozliczając się z fiskusem - wskazują Marki jako miejsce zamieszkania. 

To forma podziękowania dla tych, którzy już to robią lub zrobią pierwszy raz. Nie wszyscy wiedzą, że ponad 38 proc. kwoty podatku, który i tak musimy płacić państwu, wraca do samorządu. Którego? A to już od Państwa zależy. Nam zależy, abyście wybrali marecki. Dzięki Wam finansujemy m.in. edukację, inwestycje czy komunikację miejską.   

Popatrzcie na liczby. Wielkość tegorocznego budżetu miasta to 314 mln zł. Ogromną część wpływów zapewnia właśnie udział w PIT. Jest to kwota 92 mln zł. Mogłaby być znacznie większa, gdyby wszyscy mieszkańcy rozliczali PIT w Markach. Niestety tak nie jest. 

Oto prosta symulacja. Od każdej osoby, rozliczającej PIT w Markach wpływa od skarbu państwa do samorządu obecnie średnio 2 tys. zł rocznie. Jeśli nie decyduje się na taki krok 5 tys. osób, nasze wspólnie utracone dochody wyniosą 10 mln zł rocznie. Jeśli 10 tys. osób nie wpisuje mareckiego adresu, mamy już 20 mln zł rocznie, które trafiają do innych samorządów. 

Żeby to lepiej zobrazować - w ubiegłym roku dostaliśmy 13 mln zł dotacji, dzięki którym możemy wyasfaltować 30 ulic lub ich odcinków. Teraz pomyślcie - ile można byłoby wyasfaltować za 33 mln zł?

Najciekawsze jest to, że wpisanie mareckiego adresu nic nie kosztuje. Podatki i tak musimy płacić państwu. Ale to od NAS zależy, czy część z nich będzie pracować lokalnie, tu w Markach. Wystarczy bardzo niewiele - zmiana adresu w zeznaniu rocznym np. w rządowym programie Twój e-PIT.

Podsumowując - zachęcam do udziału w loterii. Do wygrania są: samochód Toyota Aygo X, hulajnogi elektryczne Xiomi i smartwatche Garmin. Akcja trwa do 26 maja 2024 r. do północy. Do tego momentu mogą Państwo wziąć udział w loterii. W maju poznamy wygranych, a wręczenie nagród nastąpi na koniec czerwca 2024 r. Szczegółowe informacje na temat loterii znajdziecie na stronie pitdlamarek.pl 

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta