facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Wybory - dozwolone do lat 18

Poniedziałek, 12 lutego 2024

Udostępnij

Dzisiejszy wpis dedykuję młodym mieszkańcom Marek.

Pamiętacie niedawny koncert Kubańczyka? To młodzi mieszkańcy wymyślili, by spróbować ściągnąć rapera do Marek. Z pomocą starszych przygotowali wniosek do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego poprowadzili kampanię i… wygrali głosowanie. Koncert Kubańczyka w Parku Briggsów przyciągnął mnóstwo młodych ludzi. Klawo było, c’nie?  

Piszę o tym dlatego, że chcemy, by głos i opinie młodych ludzi były lepiej słyszalne i wdrażane w życie. Dlatego ja – boomer - zapraszam młodych ludzi do udziału w zbliżających się wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta (MRM). Bądźcie reprezentacją młodych ludzi, sypcie pomysłami, zarażajcie nas swoimi inicjatywami. Temu właśnie ma służyć MRM, która – cytując boomerską piosenkę – dozwolona będzie do lat 18.  

Do 25 lutego czekamy na Wasze kandydatury. Spośród nich 18 marca sami będziecie wybierać członków MRM . Mogą to być nie tylko uczniowie mareckich szkół, ale również ci, którzy mieszkają w Markach, lecz uczą się w innych miastach. Najważniejsze, żebyście mieli głowy pełne pomysłów.  

W grudniu realizowaliśmy dla Was spotkania informacyjne, dzisiaj odpaliliśmy stronę internetową, pomocą służy również ekipa z Centrum Aktywności Fabryczna 3 (osobiście, telefonicznie 22 129 11 83 lub e-mailowo: mrm@marki.pl) Wsparł nas również samorząd województwa mazowieckiego, któremu również zależy na udziale młodych ludzi w życiu samorządów. Powodzenia!

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta