facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Mniej smogu, więcej lepszego powietrza

Poniedziałek, 20 listopada 2023

Udostępnij

Mamy dofinansowanie, więc działamy!

Dziś podpisaliśmy umowę, dzięki której wymienimy źródła ciepła w sporej części domów komunalnych. Na zlecenie naszego Zakładu Usług Komunalnych zwycięzca przetargu – ostrołęcka firma ASH Remigiusz Skowroński – dokona takiej operacji w 170 lokalach. W większości z nich znajdują się stare piece tzw. kopciuchy. Zamienimy je na ogrzewanie gazowe, co w sezonie grzewczym spowoduje zmniejszenie tzw. niskiej emisji, szkodliwej dla zdrowia. Zadanie będzie realizować głównie w dwóch lokalizacjach – osiedlach Wspólna i Grunwaldzka.

Zwycięska firma będzie mieć 24 miesiące na realizację tego zadania. Najpierw na podstawie gotowego programu funkcjonalno-użytkowego przygotuje projekty i uzyska prawomocne pozwolenia na budowę.  Będzie mieć na to 9 miesięcy. Potem ruszą roboty związane z wymianą źródeł ciepła. Po ich zakończeniu będziemy dysponować 60-miesięczną gwarancję. Całe zadanie będzie kosztować 4,78 mln zł. Tak naprawdę po naszej stronie będzie 28 proc. kosztów. Zdobyliśmy bowiem dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 3,47 mln zł.

Dzięki temu skokowo przyśpieszymy wymianę kopciuchów w naszym mieście. Do tej pory dofinansowywaliśmy indywidualną wymianę pieców na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania. W ten sposób pomogliśmy już ponad 90 właścicielom nieruchomości. Już niedługo do tej liczby dodamy 170 punktów na mapie Marek.

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta