facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Wstyd! Po prostu wstyd!

Środa, 15 listopada 2023

Udostępnij

Jak można tak się zachowywać w takim miejscu...

Minęło zaledwie kilka dni od uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Markach. Z wielką powagą i godnością wciągaliśmy flagę Polski na maszt, składaliśmy symboliczne wiązanki oraz wspólnie z mieszkańcami i harcerzami układaliśmy biało-czerwoną flagę ze zniczami na Skwerze Pamięci Narodowej.  

Uroczystości rozpoczęliśmy w samo południe, 10 listopada, wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im rtm. Witolda Pileckiego (oddział w Markach). Młodzi ludzie, ubrani w biało-czerwone barwy i mundury wojskowe, z największą czcią oddali hołd tym, którzy polegli za upragnione zwycięstwo i wolność naszych rodaków. Patrząc na twarze naszej młodzieży widać było w nich wyraźnie wzruszenie i ogromną powagę.  

Nie wszyscy postanowili tak samo czcić ten dzień. Na pewno nie grupa młodzieży, w której znalazł się 14-latek i dwóch 16-latków. Młodzi ludzie, w miejscu tak ważnym na mapie historycznej miasta, postanowili w inny, niestety chuligański sposób spędzić wieczór. Przewracanie zniczy, rozrzucanie wiązanek, wchodzenie na pomnik czy w końcu oddanie moczu w miejscu publicznym urządzonym w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, stanowią czyny haniebne i niedopuszczalne. Zarejestrowały to kamery monitoringu, a jego operator poinformował policję. Patrol pojawił się na miejscu i spisał dane uczestników tego wydarzenia.  

Na takie zachowanie nie będzie naszej zgody! Nie możemy i nie będziemy tolerować tego typu łobuzerskich ekscesów! Zero tolerancji dla aktów wandalizmu! Zero tolerancji dla niszczenia wspólnego mienia!

Obserwując i rejestrując ostatnie zdarzenia jakie miały miejsce na terenie naszego miasta w tym niszczenie nowych wiat przystankowych (wybijanie szyb), na które nasze miasto przeznaczyło znaczne środki finansowe, oraz zdarzenie z 10 listopada, podjęliśmy decyzję o przekazaniu posiadanych materiałów, w tym zapisu miejskiego monitoringu mareckiej Policji, która zadecyduje o toku dalszego postepowania wobec osób, które dopuściły się tak haniebnego czynu jak znieważenia miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego.  

Szanowni mieszkańcy! Widząc wszelkiego rodzaju akty wandalizmu, chuligaństwa, reagujmy, nie bądźmy obojętni. Zgłaszajmy je Policji, lub na marecki telefon alarmowy 501437802, 221291188.

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta