facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy

Piątek, 13 października 2023

Udostępnij

Nie śpij, bo Cię przegłosują!

W czwartkowy wieczór przejrzałem historyczne wyniki frekwencji w naszym mieście podczas wyborów do krajowego parlamentu. Tylko raz w XXI wieku zdarzyło się, że frekwencja ogólnopolska była wyższa niż nasza, marecka. Było to już dość dawno, bo w 2001 r. Wówczas w Markach zagłosowało jedynie niecałe 40 proc. obywateli naszego miasta, natomiast w całym kraju ponad 46 proc. W każdych następnych wyborach parlamentarnych nasz wynik frekwencyjny był lepszy niż krajowy.

Od 2011 r widzimy też stopniowy i stały wzrost frekwencji w naszym mieście. Wówczas w Markach głosowało 55,5 proc. uprawnionych. Cztery lata później – już 58,5 proc. W ostatnich wyborach – 68,7 proc. Oczywiście ten ostatni wynik jest rekordem w tym stuleciu i tylko dobrze o nas świadczy – że w dużej większości jesteśmy świadomymi obywatelami, którzy chcą za siebie decydować.

Za dwa dni pójdziemy głosować. I tak sobie myślę, że cudownie byłoby znów pobić ten wynik. Żeby trochę Państwa dodatkowo zmotywować do niedzielnego spaceru – w 2019 r. nie byliśmy wcale najlepsi w powiecie. Ba, znaleźliśmy się poza podium. Wyższą frekwencję zanotowały: Zielonka (ponad 74 proc.), Kobyłka (ponad 72 proc.) oraz Ząbki (ponad 70 proc.). Spróbujmy w niedzielę zamieszać w tej klasyfikacji

Oczywiście w wyborach nie chodzi o bicie rekordów, tylko o świadomy wybór naszych przedstawicieli. To oni będą kształtować przyszłość naszego kraju przez następne cztery lata. Parafrazując nasze przysłowie – jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy. Więc pościelmy sobie dobrze!

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta