facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Mamy nowy rekord Marek...

Wtorek, 3 października 2023

Udostępnij

...ale zanim o nim napiszę, przekażę Państwu to, na co część z Was czeka z niecierpliwością: wyniki tegorocznej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO)

Wybierać można było spośród 12 projektów – dziesięciu twardych (inwestycyjnych) oraz dwóch miękkich (warsztaty, szkolenia, koncerty). Każdy z mieszkańców mógł oddać maksymalnie po jednym głosie na obie kategorie.

W pierwszej kategorii bezkonkurencyjny okazał się pomysł mareckich strażaków. Na projekt „Bezpieczna gmina razem z OSP w Markach” oddało głos ponad 1,2 tys. osób. Dzięki temu doposażymy naszą jednostkę strażacką w specjalistyczny sprzęt wspomagający działalność ratowniczą i prewencyjną. Szacunkowy koszt zakupu lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego oraz pojazdu ATV to 555 tys. zł.

W drugiej kategorii zwycięski okazał się projekt pod nazwą „Pozytywna dyscyplina – warsztaty dla mieszkańców Marek”. Ich celem jest przygotowanie rodziców do radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci oraz ich ochrona przed współczesnymi uzależnieniami. Projekt uzyskał poparcie ponad 1,8 tys. mieszkańców naszego miasta. Szacunkowy koszt realizacji tego zadania to 90 tys. zł.

I teraz już mogę wrócić do tematu nowego rekordu. W tym roku w głosowaniu w ramach MBO wzięło udział ponad 3,9 tys. osób. To najlepszy wynik w dziejach naszego miasta. Dla porównania, w ubiegłym roku też cieszyliśmy się z rekordu, ale wówczas licznik głosujących zatrzymał się na poziomie 3,1 tys. osób. W ciągu roku przybyło 25 proc. głosujących. Dziękuję za Państwa aktywność! Gdybyśmy w przyszłym roku utrzymali podobną dynamikę, zbliżylibyśmy się do pułapu 5 tys. głosujących.

Na koniec gratulacje:
- dla mieszkańców - za coraz liczniejszy udział w głosowaniu
- dla autorów pomysłów – za kreatywność i coraz ciekawszą promocję projektów
- dla członków zespołu ds. budżetu obywatelskiego – za ich społeczną pracę, bez której nie zrealizowalibyśmy kolejnej edycji głosowania.
- dla pracowników urzędu miasta – za pracę włożoną przy w pomoc ocenie merytorycznej projektów

Kolejne takie głosowanie w ramach MBO – za rok!

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta