facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Głosowanie czas zacząć!

Czwartek, 7 września 2023

Udostępnij

Kto rano wstaje, ten... głosuje. Ale w tym wpisie nie chodzi o zbliżające się szybkimi krokami wybory parlamentarne, lecz Marecki Budżet Obywatelski (MBO).

Dziś, zaraz po północy, ruszyło nasze lokalne głosowanie. Każdy z nas, zarówno pełnoletni jak i niepełnoletni, ma przywilej i prawo wziąć  w nim udział – oczywiście pod warunkiem, że jest mieszkańcem Marek.

Głosować można bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę zdecyduj.marki.pl, przejrzeć informację o projektach złożonych przez mieszkańców i wybrać. Każdy z nas może oddać dwa głosy: jeden na projekt „twardy” (inwestycje) oraz na projekt „miękki” (warsztaty, koncerty). W ubiegłym roku w MBO wzięła udział rekordowa liczba mieszkańców (ponad 3,1 tys.) – trzymam kciuki, żeby w tym roku poprawić ten wynik.

W tym roku na liście mamy 10 projektów twardych i 2 miękkie. Już wybrałem, zagłosowałem i do tego samego zachęcam Państwa. Przez internet to zajmuje dosłownie kilka chwil. Ci, którzy wolą tradycyjne głosowanie przy pomocy tradycyjnej karty, mogą to zrobić w CAF3, MOK, filiach bibliotek (Struga, Pustelnik) oraz kancelarii urzędu miasta.

Wspólnie – jako mieszkańcy – zdecydujmy, na co przeznaczymy 800 tys. zł z przyszłorocznego budżetu.

#MarkiWłączsię #MareckiBudżetObywatelski

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta