facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Przystanek - jadłodzielnia

Wtorek, 4 lipca 2023

Udostępnij

Jest ona dedykowana WSZYSTKIM mieszkańcom, którym leży na sercu idea niemarnowania jedzenia.

Część z Was pamięta, że dwa razy w roku, po świętach Bożego Narodzenia i Wielkanocy, CAF3 uruchamia jednodniowe jadłodzielnie. Idea jest oczywista – nie wyrzucajmy żywności, gdy może się ona przydać komuś innemu. Z pomocą OPS trafiała ona do osób potrzebujących.

Ruszymy z nowym, dużo szerszym projektem, którego inicjatorką jest Pani Kinga Mędrzycka. Nieopodal ciuchci, przy ratuszu, uruchomimy CAŁOROCZNĄ JADŁODZIELNIĘ. Jest ona dedykowana WSZYSTKIM mieszkańcom, którym leży na sercu idea niemarnowania jedzenia. Tu każdy będzie mógł przyjść i zostawić produkty, tu każdy będzie mógł przyjść i po prostu je wziąć. Nie ma znaczenia, czy jesteś ubogi czy zamożny.

Naszym punktem opiekować się będą wyspecjalizowani ratownicy foodsharingu. Są to to osoby, które na co dzień zajmują się ratowaniem jedzenia m.in. odbierają nadwyżki jedzenia z różnych firm i zawożą je do jadłodzielni. Już niedługo – również do Przystanku Marki. Pani Kingo, dziękujemy również za to, że będzie Pani pełnić tę rolę!

I na koniec - skąd w nazwie pojawia się słowo „przystanek”? Również dlatego, że zgodnie z zasadą zero waste (nie marnujemy) do budowy konstrukcji jadłodzielni wykorzystaliśmy dawną wiatę przystankową z Alei Piłsudskiego (oczywiście po jej odmalowaniu). Podziękowania dla ekipy Zakładu Usług Komunalnych, która ogarnęła ten temat

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta