facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Umowa na dofinansowanie Wilczej

Czwartek, 20 lipca 2023

Udostępnij

4 mln zł od samorządu Mazowsza

Dzisiaj (20 lipca) do Marek przyjechali Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, oraz Piotr Kandyba - radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W ich obecności w CAF3 podpisaliśmy umowę na dofinansowanie budowy ulicy Wilczej. Od samorządu Mazowsza otrzymaliśmy na ten cel 4 mln zł, które znakomicie ułatwią realizację tej inwestycji. Gorące podziękowania dla władz Mazowsza – zarówno sejmiku jak i zarządu województwa.

Dziękuję też wszystkim osobom, które zajmowały się przygotowaniem wniosku o dofinansowanie. Jak podkreśliła pani Janina Ewa Orzełowska, konkurencja o dotację była ogromna. A bez tych pieniędzy rozpoczęcie inwestycji na Wilczej byłoby bardzo trudne.

Jej zakres będzie szeroki. To nie tylko ułożenie na tej gruntówce nawierzchni asfaltowej, ale również budowa odwodnienia, chodników, drogi rowerowej i oświetlenia typu LED. Ponieważ nie mieliśmy pełnej własności gruntów pod Wilczą, sięgnęliśmy po ZRID, czyli po zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Dobra wiadomość jest taka, że ZRID już jest w naszych rękach. Rozpoczynamy przygotowania procedury przetargowej.

#Mazowsze #MiastoMarki #MarkiWłączsię #inwestycje

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta