facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Głosujemy!

Środa, 24 maja 2023

Udostępnij

Do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (BOM) wpłynęły dwa wnioski, które dotyczą mieszkańców naszego miasta.

1️⃣ Wczoraj wspominałem we wpisie o Markowych Biegaczach, którzy wzięli udział w Biegu Krwiodawstwa i zwyciężyli w sztafecie. Ta prężna organizacja pozarządowa włączyła się również w zgłaszanie projektów do BOM. Chodzi o pomysł organizacji bezpłatnych zajęć sportowych pod nazwą „Aktywnie wieczorowo - bieganie i inne okołobiegowe aktywności fizyczne”. Byłyby one organizowane na bieżni MCER oraz w hali szkoły przy ul. Okólnej 14. Zajęcia byłyby organizowane od poniedziałku do środy od maja do czerwca oraz od września do grudnia 2024 r. Projekt Markowych Biegaczy jest opatrzony numerem 201 i znajduje się w puli podregionalnej (warszawski wschodni).  

2️⃣ W tej samej puli znajduje się inny wniosek, obejmujący terytorialnie nasze miasto. Tym razem chodzi o obszar bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po pierwsze, chodzi o przeprowadzenie cyklu szkoleń z zakresu doskonalenia technik jazdy dla kierowców i motocyklistów, po drugie, o edukację z dziedziny udzielania pierwszej pomocy w przypadku wypadków komunikacyjnych. Projekt, opatrzony numerem 293, jest dedykowany mieszkańcom powiatu wołomińskiego, przede wszystkim tym z Marek oraz Ząbek. Z zajęć ma skorzystać 96 kierowców i 32 motocyklistów.  

Głosowanie trwa do 18 czerwca tego roku. Formuła jest prosta – można to zrobić przez internet, wchodząc na stronę bom.mazovia.pl Tam też znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat projektów oraz sposobu głosowania. Zapraszam!

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta