facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Jak usprawnić odbiór odpadów

Środa, 8 lutego 2023

Udostępnij

Nowa (stara) firma w Markach uczy się dwóch sektorów. Możemy jej w tym pomóc, a przynajmniej nie przeszkadzać

Od początku lutego zmieniała się firma, która odbiera odpady w sektorach I i III (odpowiednio Marki Północne oraz Marki Południowe). Przetarg na ich obsługę wygrało konsorcjum firm RDF i MPK Pure Home z Ostrołęki. Obecnie obsługuje ono wszystkie trzy sektory w naszym mieście (ponownie wygrało przetarg na sektor II, czyli Marek Centralnych)

Dostaję sygnały od mieszkańców, że są miejsca, w których niektóre frakcje odpadów nie zostały odebrane. Oczywiście te sygnały przekazujemy do naszego kontrahenta, by jak najszybciej nauczył się nowych sektorów. W tym miejscu prosimy o odrobinę cierpliwości. Mam nadzieję, że konsorcjum RDF i MPK Pure Home szybko się „dotrze” na północy i południu miasta.

My, mieszkańcy w tym „dotarciu” też możemy pomóc. Konsorcjum przesyła nam sygnały, że nie wszędzie ma dostęp do osiedli (klucze do altan śmietnikowych, piloty do bram). Wracającym jak bumerang problemem jest parkowanie samochodów, które uniemożliwia wjazd śmieciarki. Może być też tak, że śmieci nie zostały odebrane z nieruchomości, bo nie została złożona deklaracja odpadowa za poprzedni rok (na 2023 r. składamy do 24 lutego).

Pracownicy konsorcjum zapoznają się z topografią naszego miasta, jednak może się zdarzyć, że niektóre ulice czy pojedyncze adresy mogą zostać pominięte. Proces poznania wszystkich zakamarków naszego miasta z uwagi na jego wielkość oraz rozpiętość zapewne zajmie im jeszcze kilka dni. Prosimy o składanie reklamacji – LINK (z gorącą prośbą o precyzyjne wypełnianie).

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta