facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Kolejne dotacje płyną do Marek

Wtorek, 6 lutego 2024

Udostępnij

Rewelacyjne wieści przekazał mi przed chwilą Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

W ramach programów wsparcia realizowanych przez samorząd Mazowsza decyzją radnych Sejmiku otrzymaliśmy dziś ponad 450 tys. zł na 5 tegorocznych zadań:

  • 156.161 zł z programu „Mazowsze dla sportu” – remont hali sportowej w Zespole Szkół nr 2 w Markach;
  • 150.000 zł z programu „Mazowsze dla straży pożarnych” – dofinansowanie do zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach;
  • 96.000 zł z programu „Mazowsze dla centrów integracji” – montaż systemu klimatyzacji w CAF3;
  • 33.360 zł z programu „Mazowsze dla seniorów” – organizacja wycieczek krajoznawczych dla seniorów, cykl spotkań z psychologiem oraz dofinansowanie zajęć ruchowych na basenie.
  • 20.000 zł z programu „Mazowsze dla zwierząt” – akcja sterylizacji oraz czipowania zwierząt domowych.

Kieruję serdeczne podziękowania dla marszałka Adama Struzika, wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz całego Zarządu i radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego za przyznane dotacje, które zostaną właściwie spożytkowane na rzecz mieszkańców Marek. Dziękuję również pracownikom mareckiego ratusza za przygotowanie dobrych wniosków, które zyskały uznanie władz województwa.

To pierwsze tegoroczne środki otrzymane z Samorządu Województwa Mazowieckiego dla naszego miasta i głęboko wierzę, że nie ostatnie. Tylko w ubiegłym roku dzięki dobrej współpracy pozyskaliśmy 4,6 mln zł m.in. na budowę ulicy Wilczej, modernizację skate parku na Strudze czy przebudowę klatki schodowej w Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl