facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Otrzymamy 3,8 mln zł na modernizację oświetlenia ulicznego

Wtorek, 5 grudnia 2023

Udostępnij

Będzie jaśniej, bezpieczniej, bardziej ekologicznie i mniej zapłacimy za prąd

Mamy dobrą passę w zdobywaniu dotacji. Niedawno pisałem o zdobyciu 13 mln zł na zamianę dróg gruntowych na asfaltowe oraz 3 mln zł m.in. na place zabaw. Dziś mamy kolejną dobrą informację. Otrzymaliśmy dużą dotację na wymianę starego oświetlenia ulicznego na nowe, energooszczędne.

Spójrzcie Państwo na ilustrację postu. Po prawej stronie święcą nowe lampy ledowe, po lewej stare, sodowe. Prawda, że różnica jest ogromna? Takich starych lamp – przede wszystkim sodowych – mamy jeszcze sporo. Dają marne światło i zużywają dużo więcej energii niż współczesne LEDy. Często mają za sobą minimum 20 lat eksploatacji.

Stopniowo je wymienialiśmy, korzystając m.in. z wcześniejszej dotacji województwa mazowieckiego. Teraz możemy jednak zrobić naprawdę duży krok. Stanie są tak za sprawą dotacji rządowej. Dziś zainkasowaliśmy 3,8 mln zł z funduszu Polski Ład. Nasz wkład własny to 950 tys. zł. Innymi słowy, dotacja powinna pokryć nam około 80 proc. kosztów. Dzięki temu będziemy w stanie wymienić oprawy w dużej części naszego miasta. I tak , jak napisałem na początku: będzie jaśniej, bezpieczniej, bardziej ekologicznie i zapłacimy mniej za prąd. Stara lampa zużywa bowiem czterokrotnie więcej energii niż nowoczesna.

Tradycyjnie dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie oraz promowanie naszego wniosku. Dobra robota!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl