facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Jesteśmy na ostatniej prostej

Piątek, 1 grudnia 2023

Udostępnij

Coraz bliżej uruchomienia poradni psychologiczno-pedagogicznej

Dziś radni powiatu wołomińskiego podjęli ostateczną uchwałę o utworzeniu z dniem 1 stycznia 2024 roku Filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie z siedzibą w Markach. Filia rozpocznie działalność nie później niż od 1 kwietnia 2024r.

Wszystko zaczęło się 22 czerwca 2022r, kiedy złożyłem zobowiązanie przed Radą Miasta Marki, że będę rekomendował Zarządowi i Radzie Powiatu utworzenie filii poradni w Markach. To był pierwszy, ale bardzo ważny krok. Pod koniec maja br. radni miejscy jednogłośnie wyrazili zgodę na udzielenie pomocy powiatowi przy organizacji poradni psychologiczno-pedagogicznej na terenie naszego miasta.

Nasz samorząd znalazł budynek odpowiadający wymogom dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejnym etapem, było przygotowanie niezbędnej dokumentacji, która pozwoliła na rozpoczęcie prac remontowych i adaptacyjnych. Te idą pełną parą!

Uruchomienie filii poradni psychologiczno-pedagogicznej to wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Urzędu Miasta Marki. Utworzenie tego typu placówki to odpowiedź na sygnalizowane przez naszych mieszkańców potrzeby. Najważniejsze w tej inwestycji jest, to że dzięki wykwalifikowanej kadrze będziemy mogli nieść pomoc młodym ludziom. Marecki samorząd zgodnie z treścią listu intencyjnego podpisanego 9 maja w starostwie weźmie na siebie koszty wynajmu lokalu przy ul. gen. Zajączka. Docelowo w przyszłości marecka filia ma przekształcić się w niezależną placówkę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego.

Składam kolejne gorące podziękowania na ręce starosty Adama Lubiaka oraz wszystkich zaangażowanych w ten proces urzędników i radnych obu szczebli samorządu.

Jesteśmy już na ostatniej prostej!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl