facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Szukamy wykonawcy ulicy Wilczej

Wtorek, 28 listopada 2023

Udostępnij

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie prac budowlanych

Wykonaliśmy projekt budowy, otrzymaliśmy dofinansowanie od samorządu Mazowsza, uzyskaliśmy tzw. ZRID (czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Ruszamy z przetargiem na wykonanie prac budowlanych. Jeśli uda się w nim wyłonić wykonawcę, ulica Wilcza, która jest obecnie drogą gruntową, zmieni się nie do poznania. Prace będą realizowane w 2024 oraz 2025 r. na odcinku między ulicami: Sowińskiego i Sokolą.

To będzie kompleksowa inwestycja. Zbudujemy odwodnienie tej ulicy, ułożymy nawierzchnię asfaltową i zamontujemy energooszczędne oświetlenie LED. Po wschodniej stronie ulicy Wilczej powstanie chodnik, natomiast po zachodniej ciąg pieszo-rowerowy.

Powstaną również dwa wyniesione skrzyżowania – na wysokości ulicy Sokolej oraz Dzikiej. W ramach tej samej inwestycji ułożymy kanalizację deszczową i asfalt w ulicy Żbika.

W realizacji robót budowlanych pomaga nam samorząd województwa mazowieckiego. Przyznał on 4 mln zł dofinansowania, które pokryje część kosztów naszej inwestycji.

- Łatwo jest wydać pieniądze z własnego budżetu, dużo trudniej zdobyć zewnętrzną dotację. Marki składają dużo wniosków do programów Mazowsza i zdobywają fundusze m.in. na budowę ul. Wilczej. Konkurencja o środki z naszego programu jest ogromna, tym większe gratulacje dla władz Marek i jego mieszkańców – mówiła w lipcu Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Mazowsza, podczas wręczenia symbolicznego czeku.

Na oferty wykonawców ulicy Wilczej czekamy do 15 grudnia. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz gwarancja i rękojmia. O efektach przetargu będziemy informować na naszej stronie internetowej marki.pl oraz w kolejnych numerach naszego biuletynu.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl