facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Będzie kompleksowa przebudowa trasy 631

Wtorek, 26 września 2023

Samorząd Mazowsza przeznaczy na nią 170 mln zł

Dzisiaj w Wołominie odbywa się Komisja Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu Sejmik Województwa Mazowieckiego. Płyną stamtąd dobre wiadomości. Samorząd województwa zabezpieczył 170 mln zł na przebudowę drogi wojewódzkiej 631, a przetarg prawdopodobnie zostanie ogłoszony przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie w przyszłym roku. Roboty będą realizowane na odcinku ponad 14 km.

O kompleksową modernizację drogi 631 zabiegamy od kilku lat. Regularnie spotykaliśmy się w tej sprawie z marszałkiem Adamem Struzikiem i proponowaliśmy różne rozwiązania komunikacyjne. Cieszymy się, że sprawy są, nomen omen, na dobrej drodze.

Ale droga 631 – w sensie dosłownym - dziś dobra nie jest. Regularnie dochodzi na niej do wypadków, niestety również ze skutkiem śmiertelnym. Po kompleksowych pracach stanie się ona bardziej przyjazna: i dla kierowców, i dla rowerzystów. Wzdłuż niej powstanie droga rowerowa, dowiązana do naszych dróg rowerowych. Zostanie też kompleksowo przebudowane skrzyżowanie DW 631 z ulicami: Główną i Dworkową. Dzięki temu poprawimy płynność ruchu w tym rejonie.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl