facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Mapa zrealizowanych inwestycji

Wtorek, 25 kwietnia 2023

Wejdź na inwestycje.marki.pl!

 

Do rozliczenia z fiskusem został nam praktycznie tydzień. Tradycyjnie co roku namawiamy Was, by wskazywać w zeznaniu rocznym marecki adres zamieszkania. W tym roku dodatkową zachętą jest możliwość udziału w bezpłatnej loterii z samochodem jako nagrodą główną. Wierzę jednak, że największą zachętą do płacenia podatków w Markach jest realizacja inwestycji. Dlatego zajrzyjcie na nową podstronę inwestycje.marki.pl Zebraliśmy tam zakończoneprzedsięwzięcia – począwszy od 2015 r.  

Co jakiś czas czytam, że w Markach nic się nie działo/nic się nie dzieje. Hmm, na pewno? Zebraliśmy na podstronie głównie to, co nasz samorząd i jego jednostki zrealizowały w ostatnich latach (od 2015 r.). Wbrew obiegowym opiniom – sporo tego się zebrało…

Pogrupowaliśmy inwestycje w pięć różnych kategorii:  

  •  drogi (budowa dróg, budowa oświetlenia, modernizacja oświetlenia, drogi rowerowe, chodniki, parkingi)
  •  środowisko (przede wszystkim inwestycje wodno-kanalizacyjne oraz melioracyjne)
  •  sport i rekreacja (boiska, hale sportowe, siłownie plenerowe, place zabaw)
  •  edukacja (szkoły i przedszkola)
  •  pozostałe/inne (mienie komunalne, zabytki)

Każda z inwestycji została naniesiona na mapę (punktowo). Dlatego każdy może sprawdzić, co się w jego okolicy działo. Do każdej inwestycji dołączyliśmy zdjęcie i opis (krótszy lub dłuższy). Do części projektów są dołączone ilustracje z logotypami – dotyczy to tych inwestycji, na które uzyskaliśmy dofinansowanie ze źródeł unijnych, samorządowych czy rządowych. Przy większych inwestycjach znajdziecie też link do filmów, opowiadających o realizacji naszych przedsięwzięć.

Dla pełnego obrazu – do mapy dodaliśmy też kilkanaście inwestycji, które w naszym mieście realizowały GDDKiA (obwodnica), samorząd województwa mazowieckiego czy też powiat wołomiński.   Co ważne, nasza podstrona nie będzie statycznym obrazem. Ilekroć jakaś inwestycja zostanie zakończona, jej opis trafi na adres inwestycje.marki.pl Tak będzie też w tym roku.

Modernizujemy m.in. północną część Alei Piłsudskiego, rewitalizujemy kamienice, niedługo ogłosimy kolejny przetarg na nakładki asfaltowe, będziemy kontynuować rozbudowę i modernizację oświetlenia ulicznego (w tym doświetlenie przejść dla pieszych). Każda kolejna pinezka na mapie to dla mnie radość, że w kolejnym miejscu – mimo niesprzyjających dla samorządów czasów (finanse) – udało się zrealizować inwestycję, z której korzystają nasi mieszkańcy!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl