facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Symboliczna kropka nad "i"

Wtorek, 15 listopada 2022

Mamy dofinansowanie do inwestycji drogowej przy strużańskiej szkole

Niedawno zakończyliśmy prace przy modernizacji Wczasowej i odcinka Weneckiej. Wczoraj postawiliśmy symboliczną kropkę nad „i”. W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisaliśmy umowę z wojewodą Konstantym Radziwiłłem na dofinansowanie przebudowy Wczasowej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W czasach, gdy dochody samorządów kurczą się (w przyszłym roku nasze dochody z PIT będą mniejsze o 10 mln zł mimo większej liczby mieszkańców i inflacji), każde zewnętrzne dofinansowanie, szczególnie inwestycji infrastrukturalnych, jest na wagę złota.

W ubiegłym miesiącu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił do użytkowania Wczasową i przebudowany fragment Weneckiej. To oznacza, że drogowy ring przy Zespole Szkół nr 2 został domknięty. Wcześniej zrealizowaliśmy Projektowaną oraz zmodernizowaliśmy Turystyczną. Jest odwodnienie, chodniki, nowy asfalt i oświetlenie. Dojazd do szkoły, przedszkola, biblioteki i boiska jest już dużo lepszy i bezpieczniejszy.

O tym, jak się zmieniała Wczasowa i odcinek Weneckiej, można zobaczyć w naszym kolejnym filmie z cyklu Mareckie Metamorfozy.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl