facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Będzie bezpieczniej na DW 631

Wtorek, 2 sierpnia 2022

Dobre wieści płyną z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Dziś została podpisana umowa na realizację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 631 z ulicami: Główna i Dworkową.

Każdy, kto przejeżdżał tym odcinkiem (szczególnie włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej), wie, jak jest to niebezpieczne miejsce. Dlatego jesienią 2020 r, zaczęliśmy lobbować za budową sygnalizacji świetlnej. Po drodze do pokonania było trochę przeszkód, ale najważniejsze jest to, że zostały wreszcie pokonane.  

Inwestycję wspólnie finansują trzy instytucje samorządowe: Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, powiat wołomiński i nasze miasto. Wielokrotnie to pisałem, ale jeszcze raz powtórzę: serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tę inwestycję.  

Na koniec jeszcze jedna uwaga. To nie jest docelowe rozwiązanie. DW 631 będzie kompleksowo remontowana przez samorząd województwa mazowieckiego. Wówczas zmodernizowane i rozbudowane zostanie też nasze skrzyżowanie: z przejściem dla pieszych, przejazdem dla rowerów (i połączeniem ścieżek), lewoskrętami i prawoskrętami.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl