facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Kolejne dwa przetargi

Czwartek, 7 kwietnia 2022

Inwestycje w sąsiedztwie MCER


Z niepokojem oczekiwaliśmy otwarcia ofert przetargu na budowę chodnika oraz wymianę nawierzchni asfaltowej w ulicy Prostej. Z rynku zamówień publicznych nadchodziły nieciekawe informacje. W tym roku często kosztorysy inwestycji samorządów okazywały się zbyt niskie w porównaniu z ofertami przedstawianymi przez potencjalnych wykonawców. Cóż, drożyzna dotyka nie tylko naszych codziennych zakupów. Każdy, kto odwiedzi market budowlany, też zorientuje się, że tanio już było (i to dawno).  

W przypadku ulicy Prostej dramatu cenowego nie było. Wczoraj wpłynęły trzy oferty na prace w ulicy, która łączy Dużą z MCER. Nasz kosztorys wynosił 361 tys. zł. Najtańsza propozycja opiewa na prawie 404,6 tys. zł, najdroższa – na 551,6 tys. zł. Oferty będą teraz sprawdzane przez Wydział Zamówień Publicznych. Jeśli zwycięży najtańsza (choć wyższa od kosztorysu), prawdopodobnie będziemy w stanie udźwignąć ten koszt. Wówczas prace zostaną wykonane w tym roku.

Kolejny test cenowy – niedługo po świętach. 20 kwietnia otworzymy oferty w przetargu na dobudowanie ścieżki pieszo-rowerowej w ulicy Wspólnej (południowa strona). Chodzi o odcinek między MCER a ulicą Srebrną. Oczywiście docelowo również chciałbym przebudować całą ulicę Wspólną, ale na razie nie mamy pieniędzy na tę inwestycję.   W tej chwili inwestycje drogowe realizowane są w trzech mareckich lokalizacjach: przy Wczasowej i odcinku Weneckiej; Koszalińskiej, Słupeckiej, Sadowej i Kołobrzeskiej oraz Kościelnej. Niedawno zakończyło się asfaltowanie ulicy Długosza. Wiosną ruszymy temat kolejnych nakładek, choć i tu, z uwagi na rosnące koszty zakupu asfaltu, (relatywnie) tanio już było.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl