facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Od granicy z Ząbkami do węzła S8

Sobota, 12 marca 2022

Pozbędziemy się starych latarni, zainstalujemy nowe


Część z Państwa wie, że projektujemy przebudowę Alei Marszałka Piłsudskiego. Chcemy, by dawna droga tranzytowa miała bardziej miejski charakter. Prace projektowe prowadzi dla nas Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty. W 2020 r. zbudowało m.in. drogi rowerowe od granicy z Ząbkami do węzła trasy S8. Dlaczego o tym piszę? Kolejne prace będą widoczne już w przyszłym tygodniu - właśnie na tym odcinku.  

Każdy, kto wjeżdża do Marek, od strony ulicy Radzymińskiej, obecnie trafia w strefę bez oświetlenia. Wysokie latarnie przy drodze są tak stare, że już nie świecą. I właśnie w przyszłym tygodniu na tym odcinku rozpoczniemy ich wymianę. I to taką - rzec by można - totalną. Stare słupy zostaną zdemontowane, w ich miejsce pojawią się nowe, a wraz z nimi oprawy LEDowe, czyli energooszczędne. Wymienimy też stare okablowanie, co jest zmorą przy wszelkich naprawach przy Piłsudskiego. Część prac będzie prowadzona w godzinach nocnych – tak, by utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze. Niedługo na tym odcinku będzie jaśniej i bezpieczniej.  

Formalnie Aleja Piłsudskiego znajduje się w gestii Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, ale my chcemy ją zmieniać. Warszawskie Mosty, projektując Aleję Piłsudskiego, umożliwią w przyszłości otwarcie bocznych ulic, budowę dróg rowerowych, chodników, doprowadzenie wody i kanalizacji tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe, wymianę oświetlenia, pozostawienie dwóch pasów w każdym kierunku dla ruchu samochodowego. W ramach tego kontraktu firma wyremontuje też północną część Alei Piłsudskiego – od Legionowej do granicy z Radzyminem. Zbuduje nowe chodniki, drogi rowerowe, wymieni oświetlenie. Nie będziemy natomiast ruszać jezdni. Kolejne przetargi będziemy ogłaszać w kolejnych latach – wraz z dostępnością środków finansowych.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl