facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Na Gwiazdkę - dla dzieci i seniorów

Wtorek, 23 listopada 2021

Nowa edycja akcji "Św. Mikołaj mieszka w Markach"


Dawno, dawno temu... gdy aleją Piłsudskiego przez Marki powoli sunęło ponad 50 tysięcy pojazdów dziennie (głównie stojąc w korkach), społecznicy z Grupy Marki 2020 wpadli na pomysł. by zorganizować akcję charytatywną pod nazwą Św. Mikołaj mieszka w Markach. W dużym skrócie chodziło o wsparcie dzieci z mareckich rodzin znajdujących się w potrzebie i spełnienie ich świątecznych marzeń.

Przez kilka pierwszych lat akcji miałem wielkie szczęście być jej koordynatorem. Następnie pałeczkę przejął Marcin Dąbrowski, a dziś szefem mareckich Mikołajów jest radny Andrzej Nadolski. W międzyczasie do grona współorganizatorów dołączyła kolejna organizacja pozarządowa, czyli Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze - MSG.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ święty z białą brodą odwiedzi nie tylko najmłodszych, ale dotrze również do najbardziej potrzebujących seniorów. Listy do świętego Mikołaja, jak zawsze zebrał niezawodny Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach, który od pierwsze edycji wspiera akcję. W tym roku na darczyńców, dzięki którym wspólnie stworzymy świąteczną atmosferę, czeka 230 listów. W linku pod postem znajdziecie ich treść. Szczegóły akcji znajdują się na profilu FB Św. Mikołaj mieszka w Markach. Gorąco zachęcam do udziału!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl