facebook.com twitter.com instagram.com e endomondo.com youtube.com

Niedziela pełna wydarzeń

Poniedziałek, 1 października 2018

Będzie się działo w wielu miejscach naszego miasta!

Najbliższy weekend jest pełen miejskich wydarzeń. Zaczynamy w sobotę o godz. 10 od III edycji Mareckiej Olimpiady Przedszkolaków. Mali markowianie w duchu sportowej rywalizacji będą mierzyli się w tak nietypowych dyscyplinach jak toczenie kuli, prowadzenie taczek czy zbieranie cukierków. Zabawy i radości będzie co niemiara.

Również o 10.00 zaczynamy dwudniowy cykl „Wagon Kultury w Markach”. To będzie żywe wspomnienie naszej mareckiej ciuchci, którego kulminacyjnym punktem będzie nagranie programu „Pamiętamy samowarek”. Oprócz tego coś dla dzieci i tatusiów - wystawa makiet kolejowych, a także kolejowe seanse filmowe, wystawa fotograficzna oraz ekspozycja pamiątek i dokumentów po mareckiej ciuchci.

W niedzielę mamy coś dla miłośników miejskich gier. Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na poszukiwania „zaginionej opery Mikołaja Konstantego Čiurlionisa”. Początek operacji „Jurate” - w niedzielę o godz. 14.00.

Więcej informacji na temat tych trzech projektów znajdziecie na naszej stronie internetowej www.marki.pl Serdecznie zapraszam!

#markiwłączsię #miastomarki

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl