Komitet poparcia Jacka Orycha

 


„W jednym z niedawnych wywiadów powiedziałam, że chcę, by wreszcie przestano traktować mieszkańców Marek jako nieuświadomioną apatyczną grupę ludzi, która nie wie, czego chce i którą bez przerwy należy pouczać, co jest dla niej najlepsze. Przekonywałam, że Markom potrzebny jest kanclerz spisujący pomysły mieszkańców, a nie władca, który zawsze i wszystko wie najlepiej. Jestem przekonana, że te nadzieje spełni Jacek Orych. Jest on nie tylko doświadczonym samorządowcem, ale również społecznikiem z krwi i kości. Połączenie tych dwóch cech może przynieść dla miasta i jego mieszkańców pozytywne efekty. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się poprzeć kandydaturę Jacka Orycha w drugiej turze wyborów na burmistrza.”

Sylwia MatusiakSylwia Matusiak
Prawo i Sprawiedliwość Marki

 
 


„O Jacku Orychu usłyszałem po raz pierwszy pięć lat temu, gdy organizował akcję na rzecz budowy obwodnicy Marek. Upór mieszkańców przyniósł efekty w postaci ogłoszenia przetargu, a budowa trasy będzie korzystna nie tylko dla markowian, ale całego powiatu wołomińskiego, walnie przyczyniając się do wzrostu jego atrakcyjności i poprawy układu komunikacyjnego. Orych to także fan nowych technologii, które są przyszłością samorządu. W Ząbkach już takie wdrażamy. Myślę, że Marki też pójdą podobną drogą. Jestem pewien, że jeśli wygra wybory, poradzi sobie z nowym wyzwaniem. Wszak zasiada w Radzie Miasta od ośmiu lat i zdążył dobrze poznać samorządowe mechanizmy.”

Robert PerkowskiRobert Perkowski
burmistrz Ząbek

 
 
 


„Myślę – Orych, mówię – marka sama w sobie. I dodaję – świetna marka dla Marek. Znamy się od wielu lat i przez ten czas miałem okazję poznać cały wachlarz umiejętności organizacyjnych Jacka Orycha. A to jedna z podstaw, by być dobrym menedżerem samorządowym. Drugą jest uczenie się. Przez osiem lat bycia w samorządzie Jacek Orych nauczył się wielu spraw, dlatego ma znakomitą bazę, by być dobrym burmistrzem. Wreszcie po trzecie – trzeba słuchać ludzi, ale też zarażać ich pomysłami. Myślę, że cały powiat powinien być mu wdzięczny za organizację akcji „Tak dla Obwodnicy Marek”. Budowa tej drogi będzie kamieniem milowym rozwoju naszej części Mazowsza.”

Robert RoguskiRobert Roguski
burmistrz Kobyłki

 
 
 


„Drodzy Mieszkańcy. Dialog z mieszkańcami i wsłuchiwanie się w ich głos to najwyższa wartość dobrego samorządowca i gospodarza, a nie szeryfa. Niestety obecna władza nie prowadzi dialogu na miarę oczekiwań mieszkańców Marek. Wspólnie z Jackiem Orychem działaliśmy w wielu obszarach, obaj jesteśmy społecznikami i wielokrotnie daliśmy tego dowody pracując dla dobra Marek. Chociaż nasze drogi nieco się rozeszły, wierzę, że jest w stanie podjąć wyzwanie, jakim jest sprawne i efektywne zarządzanie naszym miastem.
Mając na uwadze deklaracje, jakie złożył Jacek Orych, dotyczące budowy nowych przedszkoli i szkół, co jest zbieżne z naszą wizją miasta prezentowaną w naszym programie, w imieniu własnym oraz KWW Marecka Alternatywa – Twój Głos POPIERAM JACKA ORYCHA! Tym samym prosimy wszystkich Wyborców, którzy nam zaufali: zróbcie Państwo jeszcze raz psikusa obecnej władzy. Idźcie do wyborów dnia 30 listopada 2014 roku! Nie zmarnujmy tej szansy – to czas na zmiany!
Oddajmy głos na JACKA ORYCHA!”

Marcin PiotrowskiMarcin Piotrowski
społecznik, radny Miasta Marki kadencji 2010-2014
KWW Marecka Alternatywa-Twój Głos

 
 
 
 


„W drugiej turze wyborów samorządowych swój głos oddam na Jacka Orycha. Nasza współpraca w minionej kadencji rady miasta układała się bardzo dobrze. Jacek był zawsze merytorycznie przygotowany i aktywnie uczestniczył w sesjach. Wspólnie działaliśmy na rzecz budowy Orlika przy ul. Stawowej. Jestem także pod dużym wrażeniem jego działalności społecznej. To on jest motorem napędowym Spartakiady Rodzinnej, która co roku odbywa się we wrześniu na stadionie przy ul. Wspólnej.”

Agnieszka LużyńskaAgnieszka Lużyńska
wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marki kadencji 2010-2014

 
 
 
 
 


„Jacka znam od ponad 8 lat. Dowiedziałem się o młodym, aktywnym człowieku z Horowej Góry i zaprosiłem go współpracy w ramach MSG. To był strzał w 10-ę. Szybko jego aktywność przeniosła się na całe Marki. Jeszcze wzrosła po uzyskaniu mandatu radnego Rady Miasta Marki. Kim jest Jacek? Na pewno osobą, która ma wiele pomysłów działania na rzecz mieszkańców czy miasta. Na pomysłach jednak nie kończy, po prostu je realizuje, angażując wokół siebie także inne osoby. Długo by trwało wymienianie jego inicjatyw, zresztą sądzę, że większość mieszkańców dobrze je zna. Stawiając na Jacka będziemy pewni, że będą wspierane wszystkie inicjatywy społeczne, że będzie działał w sposób przejrzysty. Mam nadzieję, że spowoduje, aby działanie nowej Rady Miasta koncentrowało się wokół spraw ważnych dla mieszkańców, a nie na sporach często personalnych. Jacku POWODZENIA.”

Tadeusz Skłodowski Tadeusz Skłodowski
Prezes Zarządu Skłodowscy Sp. z o.o.,
mieszkaniec Marek

 
 
 


„Wierzę, że mieszkańcy Marek w drugiej turze jeszcze liczniej zagłosują na Jacka Orycha. Jestem pewien, że dobrze na tym wyjdą. Przez wszystkie lata mojej działalności w Mareckim Stowarzyszeniu Gospodarczym Jacek wykazał się ogromną kreatywnością. Nieprzeciętnie pracowity, absolutnie uczciwy, znakomity organizator i znawca potrzeb mieszkańców Marek, doświadczony od lat na niwie samorządowej i społecznej, ciągle poszukujący nowych, lepszych rozwiązań, twardo stąpający po ziemi. Jego celem i pasją jest praca dla innych, ma umiejętność przyciągania ludzi kompetentnych i twórczych. Ze swoją wiedzą i doświadczeniem, a zarazem energią i zaangażowaniem Jacek Orych jest szansą na nowe otwarcie w Markach.”

Mirosław PawlinaMirosław Pawlina
marecki przedsiębiorca
laureat ogólnopolskiego rankingu „Gazele Biznesu”

 


„Na co dzień jestem pediatrą. Gdy dowiedziałam się, że na burmistrza kandyduje Jacek Orych, pomyślałam, że będzie dobrym lekarzem dla miasta, którego stan warto byłoby solidnie podreperować. Ma doświadczenie samorządowe, jest zaangażowany w życie mareckiej społeczności, nie brakuje mu pomysłów. Szczególnie podobają mi się te, które są związane z propagowaniem profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców miasta. Panie Jacku, powodzenia.”

dr Agnieszka Jarymowicz
pediatra


„Nasze miasto jest biedne, gdyż nie ma w nim gospodarza… – te słowa wypowiedziałem 7 lat temu na jednej z Sesji Rady Miasta. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła – jest kandydat na gospodarza, a jest nim Jacek Orych. Jacka znam już ponad 8 lat i jestem pełen podziwu dla jego zaangażowania, oddania projektom których jest twórcą, projektów w których bierze udział. Jacek to człowiek zasługujący na wielki szacunek, to człowiek orkiestra zarażający swoim optymizmem innych. Miastu potrzebny jest gospodarz, który wsłuchuje się w rytm miasta, w głosy jego mieszkańców. Oddając 30 listopada głos na Jacka Orycha oddasz głos na prawdziwego gospodarza naszego miasta. Jacku dziękuję, że jesteś…”

Ryszard Korotko
społecznik, radny Miasta Marki kadencji 2006-2010
w-ce prezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego
mieszkaniec Marek


„Potrzeba nam burmistrza, który będzie się wsłuchiwał w głos mieszkańców. Potrzeba nam burmistrza, który będzie przedkładał dobro miasta nad interesy środowiska, z którego się wywodzi. Potrzeba nam burmistrza, który będzie potrafił współpracować dla dobra Marek zarówno z władzami powiatu, jak i województwa niezależnie od ich barw politycznych. Potrzeba nam Jacka Orycha na stanowisku burmistrza.”

Radosław DecRadosław Dec
radny Marek wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości

 
 
 


„Jestem Warszawiakiem od wielu pokoleń. Mieszkam w Markach od 20 lat, bo tak wybrałem. Tu dorastały moje dzieci, tu działam społecznie od początku zamieszkania. Jacka poznałem 9 lat temu, przy okazji akcji Mikołaj w Markach. Jego dynamika i zapał jaki wtedy pokazał urzekły mnie. Później został Radnym. Często bywam na posiedzeniach Rady. Większość jej członków nazywam bezradnymi. Jacek na każdej radzie jest aktywny. I to nie jest aktywność dla poklasku. On przekazuje głosy mieszkańców. Cztery lata temu głosowałem na niego i zagłosuję teraz.
Dlaczego? Ponieważ: chcę zmian w mieście, które stoi w miejscu od tych 20 lat, chcę mieć Burmistrza, którego nie wyprzedza jego duma a jego dokonania, chcę rozwoju dynamicznego a nie pozorowanego, chcę gospodarza, który słucha głosu mieszkańców a nie autokratę, chcę strażnika naszych interesów a nie rzecznika interesów firm, które zatrudnia Urząd, chcę być rzetelnie obsłużonym petentem w Urzędzie a nie przeszkadzającym w zaliczaniu godzin pracy, chcę zobaczyć władzę miasta, która opiera swój urząd na fachowości a nie kolesiostwie, chcę rzeczywistych cen za wodę i ścieki od spółki Wodociąg Marecki, chcę wreszcie zmiany Burmistrza, bo nie ma nic gorszego jak rutyna.
Dlatego zdecydowałem. Pomimo kilku drobnych różnic, jakie ostatnio między nas wkroczyły, pójdę na wybory i oddam swój głos na Jacka Orycha.”

Marek Zieliński
mieszkaniec Marek


„Najważniejsze co można powiedzieć o Jacku to to, że jest najbardziej perspektywicznym kandydatem na burmistrza naszego miasta. Od wielu lat czekam, aby u steru zasiadł ktoś z prawdziwą pasją i charyzmą, a w tym roku postanowiłem dłużej już nie czekać, tylko aktywnie wesprzeć kandydata, który moim zdaniem jako jedyny może spowodować, że Marki dla ludzi z zewnątrz zaczną się kojarzyć z interesującym miejscem do mieszkania, w którym ciągle dzieje się coś ciekawego, a nie z nudnym wiecznie zakorkowanym podwarszawskim miasteczkiem.”

Tomasz Waligórski
mieszkaniec Marek


„Znam Jacka od 6 lat. Widzę na co dzień z jakim zaangażowaniem pracuje dla mieszkańców Marek. Interesuje go poprawa jakości naszego codziennego życia, naszego otoczenia – nie wielka polityka. Będzie Burmistrzem dla ludzi – wierze w to i życzę powodzenia.”

Marzanna Resko-Zachara
mieszkanka ul. Lisiej


„Jacek – znany przez wielu jako społecznik, członek stowarzyszenia MSG, radny miasta Marki i z wielu innych jeszcze działań. Dla mnie także dobry kolega z grupy biegaczy, po prostu jeden z nas – zwariowany biegacz, bez względu na pogodę i humor biegnie z wiatrem i pod wiatr… To mi wystarczy, żeby mieć pewność, że taki człowiek wie o czym mówi i wie co trzeba zrobić. Jacek lubi biegać i z pewnością wybiega coś dobrego dla Marek, a my biegnijmy 30 listopada na głosowanie!!!”

Piotr SerockiPiotr Serocki
maratończyk
najszybszy biegacz z Marek – Bieg Nocny Marek 2014

 
 


„Jacek Orych to skuteczny samorządowiec wsłuchujący się w głos społeczeństwa. To on przyczynił się do uruchomienia w Markach budżetu obywatelskiego, dzięki któremu sami mieszkańcy mogą decydować na co wydać część środków budżetowych. Z wielkim zaangażowaniem działał także na rzecz budowy pierwszego Orlika, a jego wkład w przyspieszenie budowy mareckiej obwodnicy jest nieoceniony. 30 listopada z pełnym przekonaniem oddam na niego swój głos.”

Jakub JakubasikJakub Jakubasik
mistrz Polski juniorów w karate
stypendysta Programu Stypendialnego Miasta Marki 2013/2014

 
 


„Jak wybrać właściwego kandydata na burmistrza? Proponujemy poszukać odpowiedzi na pytanie – któremu powierzyłbyś oszczędności? Ano temu, który będzie nimi najlepiej zarządzał. Taki kandydat powinien – oprócz posiadania fury rozsądnych, nie wyssanych z palca pomysłów – być cholernie uczciwy. Tu przypomina się nam biblijna przypowieść o talentach. Gospodarz (w tym wypadku wyborca) powierza je sługom (kandydatom na burmistrza) i oczekuje od nich, by je choć trochę pomnażali a nie zakopywali. Chwali tych, którzy dobrze to czynią i gani tego, który nie zrobił nic pożytecznego. Jesteśmy przekonani, że Jacek Orych, którego znamy już kilka lat z okładem, będzie tym, który ze swoimi rozlicznymi talentami i zdolnościami najlepiej zajmie się skarbem i rozrusza to miasto.
Żeby mu nie słodzić, znamy jego dwie wady. Pierwsza – nie jest krasomówcą, lecz facetem od ciężkiej roboty (to akurat zaleta – przy okazji zaraża entuzjazmem), druga – nie potrafi obiecywać gruszek na wierzbie. To akurat w kampanii wyborczej by mu się przydało, ale ten typ tak ma. Bo Orych jest słowny – do bólu; jak postanowi, to dąży do celu. Bo ma w sobie to samozaparcie, które pomaga kruszyć bariery – zwłaszcza te ludzkie – bo wie jak korzystać ze swojej wiedzy. A w naszych oczach to już wystarczający wachlarz talentów.”

Wioletta i Tadeusz Markiewicz


„Dlaczego popieram Jacka Orycha w staraniach o urząd burmistrza Marek?
Bo nie walczy o fotel i stanowisko?
Bo nie walczy o funkcję i przywileje?
Bo walczy o narzędzie do pracy na rzecz lokalnej społeczności!
Dlaczego tak uważam?
Bo jako obywatel Marek mam możliwość od kilku lat obserwować społeczną działalność Jacka?
Bo jako mieszkaniec Marek mam możliwość uczestniczenia w wydarzeniach, których współautorem jest Jacek?
Bo jako inżynier i mieszkaniec osiedla Horowa Góra mam możliwość śledzić działalność Jacka na płaszczyźnie technicznej i prawniczej?
Bo we wszystkich powyższych przypadkach mogę powiedzieć, że jego działania są merytoryczne, rzetelne i bezinteresowne!
Dlatego właśnie popieram Jacka Orycha w dążeniu o uzyskanie mandatu zaufania, jako burmistrza Marek.
I jeszcze jedno, tak po ludzku, Jacek to niepoprawny optymista, ale nie jest naiwny. Lubi ludzi, ale nie jest populistą.”

Paweł Berg
Mieszkaniec osiedla Horowa Góra w Markach.
Reprezentant w Komitetach Technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.
Rzeczoznawca z ramienia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.


„Politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach, Jacek o następnym pokoleniu. Uczciwy, odpowiedzialny i oddany ideałom. Służba na rzecz drugiego człowieka stała się jego pasją i sposobem na życie. Swoją postawą i determinacją nieraz udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Najsilniejszy charakter ma ten, kto jest silniejszy niż swoje ograniczenia. Powodzenia Marki!”

Askaniusz Górowski
przedsiębiorca, filozof


„Jacka znam od przeszło sześciu lat. Zawsze imponował mi swoją aktywnością społeczną i zaangażowaniem w sprawy naszego miasta. Szczerością i bezpośredniością potrafi zjednywać sobie ludzi i wzbudzać w nich chęć do działania. Jako prezes stowarzyszenia Grupa Marki 2020 dał się poznać jako skuteczny lider, jako wiceprezes MSG – niezłomny organizator wielu ogólnomiejskich wydarzeń.
W pracy samorządowej cenię ludzi uczciwych, dla których kręgosłup moralny jest ważniejszy od stanowisk i kariery. Już 4 lata temu, z pełnym przekonaniem, głosowałem na niego w wyborach na burmistrza. Ponownie, z pełnym przekonaniem, oddam na niego swój głos 16 listopada.”

Paweł PniewskiPaweł Pniewski
społecznik, radny Miasta Marki kadencji 2010-2014
mieszkaniec ul. Bandurskiego

 
 
 


„Jacek Orych to społecznik z krwi i kości! Współpracę zaczęliśmy podczas realizowania zadania „Naprawmy to” w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór. Praca Jacka i jego Stowarzyszenia była dla nas wzorem skutecznego budowania partnerstwa mieszkańców-społeczników z władzami. Dzięki temu w Markach z powodzeniem zafunkcjonował system społecznego zgłaszania usterek w przestrzeni miejskiej poprzez stronę marki.naprawmyto.pl. Kibicowałem Markom tym mocniej, gdyż w moich Starachowicach po okresie pilotażowym władze miasta zerwały współpracę i zakończyły realizację projektu.
Nie mam wątpliwości, że kiedy Jacek Orych zostanie Gospodarzem Marek, miasto to stanie się jeszcze bardziej przyjazne obywatelom i otwarte na współpracę. Gdybym mógł, 16 listopada oddałbym głos na Jacka Orycha, co wszystkim Państwu gorąco polecam!”

Piotr BabickiPiotr Babicki
Społecznik, prezes Stowarzyszenia JES – Jakość Energia w Starachowicach, uczestnik działań w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór, za które w 2012 r. Stowarzyszenie JES otrzymało wyróżnienie, a w 2013 r. nominację do Nagrody Super Samorząd pod patronatem Prezydenta RP.

 
 
 


 

Popieram Jacka Orycha (wpisz tekst poparcia dla kandydata na burmistrza Marek)

Twoje imię (wymagane), nazwisko (opcjonalnie)

Twój e-mail (wymagane) (nie będzie publikowany)

Do góry