Rada Miasta

Pomysł mieszkańców

Nieopodal skrzyżowania Okólnej z Grunwaldzką rozpoczęliśmy budowę toru typu pumptrack. Dla niezorientowanych – to rowerowy plac rekreacji do prowadzenia wszechstronnego treningu. Prace wykonuje białostocka firma Velo Projekt. Jest to inwestycja z mareckiego budżetu obywatelskiego. Powstanie tu tor rowerowy, będą muldy i zakręty, do tego mała architektura. Na razie prowadzimy prace przygotowawcze, większe zmiany będzie widać w połowie tego miesiąca. Dużo wskazuje na to, że w sierpniu będzie można wybrać się na pierwszy trening! #markiwlaczsie #miastomarki #mareckibudzetobywatelski

Razem możemy więcej

W kolejnej perspektywie unijnej wielu samorządom z naszego regionu może być trudniej o finansowe wsparcie. Wynika to z podziału Mazowsza na biedniejszą i bogatszą część. Marki są w tej bogatszej. Nie będziemy jednak załamywać rąk. Wczoraj podpisaliśmy „Wielostronną deklarację współpracy gmin i powiatów Obszaru Metropolitalnego Warszawy w zakresie współpracy na rzecz włączającego i zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Obszaru Metropolitalnego Warszawy”. Rozszerza ona dotychczasową kooperację samorządów, która już przynosi dobre owoce. Dla nas tymi najbardziej policzalnymi są nimi dofinansowania do budowy dróg rowerowych i parkingów „parkuj i jedź”. Zresztą te sojusze, nawet w mniejszej skali, dają efekty. Niedawno informowaliśmy o tym, że wniosek siedmiu gmin (pod naszą flagą) otrzymał potężne 60-milionowe dofinansowanie. I oby tak było dalej w kolejnej perspektywie finansowej UE.

razem

Więcej na ten temat TUTAJ

Bon żłobkowy wchodzi w życie

Rada Miasta Marki przyjęła mój wniosek dotyczący wprowadzenia „Mareckiego Bonu Żłobkowego”. Program będzie realizowany przez Marecki Ośrodek Pomocy Społecznej.

bonik

Czekając na wybory uzupełniające

W ratuszu gościłem panią redaktor Teresę Urbanowską z „Życia Powiatu na Mazowszu”, z którą rozmawiałem o współpracy z radą miasta, władzami powiatu wołomińskiego, a także o potrzebach inwestycyjnych miasta.

Zachęcam do lektury

Świąteczne życzenia od burmistrza i radnych

Wyniki wyborów

Szanowni Mieszkańcy Marek! Kilka słów na gorąco. Dziękuję wszystkim, którzy w ten mroźny dzień wybrali się do lokali wyborczych. W głosowaniu większość z Was poparła moją kandydaturę na burmistrza. Obiecuję, że będę reprezentował wszystkich Markowian – bez względu na ich sympatie wyborcze. Czeka nas niełatwa kadencja, która upłynie pod znakiem kluczowej dla miasta inwestycji – realizacji obwodnicy Marek. (więcej…)

Do góry