facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Świetne wieści, czyli...

Piątek, 7 czerwca 2024

Udostępnij

...kolejne dotacje płyną do Marek

Ten budynek zna praktycznie każdy mieszkaniec Marek. Przy Fabrycznej 2 działa Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. To jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie miasta. Działa w zabytkowym obiekcie wybudowanym pod koniec XIX stulecia przez braci Briggs, założycieli fabryki przędzalniczej. I właśnie siedziba MOK odzyska dawny blask. 

Ekipa ośrodka zdobyła 600 tys. zł dotacji z resortu kultury z programu "Ochrona zabytków". Pieniądze są przeznaczone na remont elewacji siedziby MOK. Jak będzie wyglądać po zmianie? Ano tak, jak odnowione niedawno kamienice Briggsów. Po piaskowaniu cegła będzie wyglądać jak nowa - mimo że ma już ponad 100 lat. 

Ale na tym nie koniec. Jest też druga dotacja, którą spożytkujemy tym razem wewnątrz MOK. Z programu Narodowego Centrum Kultury MOK uzyskał 39 tys. zł na uruchomienie fotoplastykonu. Intuicja mi podpowiada, że jego użytkownicy będą mogli się cofnąć kilkadziesiąt lat wstecz i obejrzeć na przeźroczach dawne Marki. Temu projektowi towarzyszyć będą warsztaty, prelekcje, wystawy i konkursy. 

Gratulacje dla ekipy MOK, bo to kolejne dotacje, które trafiają na Fabryczną 2. Przypomnijmy tylko, że pod koniec ubiegłego roku dzięki dotacji samorządu Mazowsza pięknie wyremontowaliśmy schody wewnątrz budynku. 

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta