facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Łezka się w oku kręci...

Poniedziałek, 3 czerwca 2024

Udostępnij

Otwieram archiwalny numer Expressu Mareckiego z lutego 2014 r. Na pierwszej stronie - pierwszy, prasowy artykuł o Biegu Nocny Marek. Mijają lata, a fragment, dotyczący idei tego wydarzenia, w ogóle się nie zestarzał...

A łezka się w oku jakoś sama kręci.

"Po pierwsze, chcemy spopularyzować w Markach bieganie. To najprostsza, ale i fantastyczna forma aktywności ruchowej (...). Po drugie, chcemy zintegrować środowisko mareckich biegaczy. Jest ich coraz więcej, co widać zwłaszcza wieczorową porą w różnych częściach miasta. Po trzecie, chcemy budować pozytywny wizerunek Marek - tłumaczy Jacek Orych".

W tym roku mamy już dziesiątą edycję tego wydarzenia. Gdyby porównywać ją z pierwszą - trochę się zmieniło. Przede wszystkim dołożyliśmy dystans 5 km, miejscem startu i mety jest najnowocześniejszy obiekt w powiecie - MCER, zmodyfikowana została trasa. To, co pozostaje niezmienne, to fantastyczna atmosfera wśród uczestników oraz.... ludzie, którzy co roku wkładają mnóstwo serca, by to wydarzenie doszło do skutku. Serdecznie im za to dziękuję. 

A Was, drodzy Czytelnicy, zapraszam do udziału - w różnej roli: jako biegaczy, jako fanów nordic walking czy też jako kibiców, zagrzewających do rywalizacji. Zapisy w toku.

W tym roku też stanę na linii startu - tym razem w rywalizacji nordic walking. Do zobaczenia przy Wspólnej 40-42! 

 

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta