facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Ciekawy wieczór w Pustelniku - zaproszenie

Poniedziałek, 13 maja 2024

Udostępnij

O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają

Zapraszam na spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem, które odbędzie się już 17 maja (piątek) o godzinie 18:00 w Filii w Pustelniku (MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, ul. Wspólna 42). Nasz bohater jest dziennikarzem, pisarzem oraz autorem filmów dokumentalnych. Będzie opowiadał między innymi o swojej najnowszej książce pt. "Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają".

Co roku w Polsce ginie ponad dziesięć tysięcy osób. Wychodzą z domu, ze szkoły czy pracy, wyjeżdżają na wakacje i znikają bez śladu - chociaż wydaje się to nieprawdopodobne. Szymon J. Wróbel podejmuje trud dotarcia do rodzin osób zaginionych i wysłuchania ich przejmujących historii - o bliskich, którzy jakby zapadli się pod ziemię, mnożących się pytaniach bez odpowiedzi oraz nadziei, która nigdy nie gaśnie.

"Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają" to jednak nie tylko zbiór bolesnych ludzkich historii, które mogłyby stać się inspiracją dla niejednego kryminału. To również rozmowy z osobami, które dzięki swojej wiedzy, pasji i zaangażowaniu pomagają rozwikłać zagadki zaginięć. O tym, jak to możliwe, że człowiek znika bez śladu, i o metodach poszukiwań, a także o przypadkach, których nie udało się wyjaśnić, opowiadają m.in. wybitny profiler, ekspert w dziedzinie poligrafii czy członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych i słynnej jednostki Archiwum X.

Szymon Wróbel współpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, Miesięcznikiem Znak, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych Jego Oczami, Z domu..., Ojciec, czyli o Pieronku, a także Pamiętajcie! To film dokumentalny o historii Marek podczas II wojny światowej z udziałem mareckich kombatantów i młodzieży. Ten film to żywa lekcji historii. Nasze miasto było producentem filmu.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę oraz zdobyć autograf autora.

zdjecie
fot. 1

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta