facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Raport z odśnieżania miasta

Środa, 17 stycznia 2024

Udostępnij

Pracuje firma zewnętrzna oraz pracownicy Zakładu Usług Komunalnych

Od poniedziałkowego popołudnia mamy do czynienia z intensywnymi opadami śniegu. W poniedziałek, 15 stycznia około 22:00 rozpoczęliśmy akcję odśnieżania polegającą na płużeniu i posypywanie solą miejskich dróg bitumicznych, która zakończyła się o 4 rano we wtorek. Tego samego dnia około godziny 22:30 rozpoczęliśmy drugi etap prac odśnieżania, zakończony dziś około godziny 5 rano. Te zlecenie wykonuje firma zewnętrzna wybrana w przetargu. Dziś około godziny 10:30 ruszyliśmy w teren po raz trzeci.

Tu pragnę zaznaczyć, że w nocy z wtorku na środę pojawiła się nowa warstwa białego puchu. Jego topnieniu sprzyja nie tylko mieszanka chlorku sodu i piasku, którą posypujemy drogi i chodniki, lecz również promienie słońca rozgrzewające ciemne nawierzchnie drogi.

Prace na mareckich chodnikach i przystankach cały czas wykonują pracownicy Zakładu Usług Komunalnych (ZUK). Dziś ponownie, od godziny 6.00 rano pracują:
- ekipa utrzymaniowa przystanków – odśnieżanie, posypywanie solą i wywóz odpadów
- pięć ciągników, odśnieżających i sypiących sól po miejskich chodnikach

Przypomnijmy - odśnieżanie i utrzymanie dróg naszego miasta jest podzielone między trzech zarządców.
- Za Aleję Piłsudskiego i Legionową odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich,
- Za ulice: Fabryczną i Sosnową-Kościuszki – powiat wołomiński. Mimo tego Miasto Marki pomaga tym instytucjom w odśnieżaniu chodników.

W sumie w naszym mieście do odśnieżania jest około 200 km dróg i chodników.

Cały czas monitorujemy sytuacje na mareckich drogach, zarówno tych wojewódzkich, powiatowych jak i naszych gminnych, dokładamy wszelkich starań, aby warunki zimowe jak najmniej utrudniały poruszanie się po mieście.

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta