facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Marki na czwartym miejscu w Polsce

Środa, 3 października 2018

Udostępnij

Robiliśmy w tej kadencji dużo, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak dużo. Wczoraj wieczorem odebrałem niezwykłą nagrodę przyznawaną przez renomowane pismo samorządowe "Wspólnota".

W rankingu „Sukces mijającej kadencji” zajęliśmy czwarte miejsce na 590 sklasyfikowanych małych miast. Przed nami są tylko Dziwnów, Ożarów Mazowiecki i Łomianki, za nami Siechnice, Mielno, Józefów, Swarzędz, Kąty Wrocławskie i Łeba.
Sukces jest tym większy, że wybór Marek nie został dokonany przez kapitułę lub jury. To naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego stworzyli metodologię, dzięki której można było wyłonić zwycięzców. W analizie opierali się wyłącznie na twardych danych m.in. sprawozdaniach budżetowych samorządu i danych Głównego Urzędu Statystycznego. Końcowa lokata jest sumą czterech wskaźników: finansowego, ekonomicznego, społecznego i infrastrukturalnego. W tej ostatniej kategorii znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w Polsce - to pokazuje, jak wiele udało nam się zrobić. I jeszcze wiele zrobimy. Z całą pewnością nie osiądziemy na laurach.
Dziękuję tym wszystkim, z którymi przez te cztery lata pracowaliśmy na to wyróżnienie. Jest to dla mnie bardzo ważna ocena - na końcówce mijającej kadencji.

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta