facebook.com linkedin.com twitter.com instagram.com S strava.com

Oni już świecą przykładem

Wtorek, 2 września 2025

Udostępnij

W niedzielę, podczas Dni Marek, miałem zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - finale trzeciej edycji Młodzieżowej Nagrody Burmistrza Miasta Marki!

Ten konkurs jest dedykowany tym młodym ludziom, którzy działają też lokalnie, społecznie, ekologicznie, z sercem i z pasją. Widzą dużo więcej niż ekran własnego smartfona... Pomagają innym, wykazują się ciekawymi inicjatywami, dbają o nasze otoczenie....

Otrzymaliśmy aż 17 nominacji. Nie zazdrościłem kapitule konkursu, która miała twardy orzech do zgryzienia. 

Oto wszyscy nasi bohaterowie:

  • Apolonia Bieńkowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach
  • Gabriela Boguszewska - uczennica XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w  Warszawie
  • Dawid Chruściel - uczeń LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła I w Markach
  • Aleksandra Gadomska- uczennica Szkoły Podstawowej nr 1. im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
  • Julia Iwanicka - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 w Markach
  • Wiktoria Klimkiewicz - uczeń LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła I w Markach
  • Aleksander Kotala - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
  • Wiktor Kotala - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
  • Amina Krysa- uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Roweckiego "Grota" 
  • Sara Majdecka - uczennica LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła I w Markach
  • Wiktoria Marunowska - uczennica LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła I w Markach, druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach
  • Katarzyna Mróz - uczennica LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła I w Markach
  • Julia Nowak - uczennica LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła I w Markach
  • Eryk Oskólski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Roweckiego "Grota"
  • Maja Romanowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Roweckiego "Grota"
  • Cezary Skalski - uczeń LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach
  • Laura Szymańska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1. Im. Kornela Makuszyńskiego w Markach

I teraz werble!

Tegoroczną laureatką została Apolonia Bieńkowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach - za wzorową postawę obywatelską, otwarte serce i nieoceniony wkład w życie lokalnej społeczności

Kilka słów o laureatce:

Aktywnie uczestniczy w wielu akcjach społecznych i wydarzeniach lokalnych - takich jak Sprzątanie Świata, Bieg Nocny Marek, Dzień Rodziny, szkolne kiermasze czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z ogromnym sercem angażuje się w pomoc potrzebującym - wspierała m.in. akcję Pomagajka, niosąc pomoc osobom starszym, samotnym i potrzebującym z naszego miasta, a także uczestniczy w zbiórkach darów dla poszkodowanych w powodzi.

To osoba, która chętnie wspiera również społeczność szkolną - aktywnie działa na rzecz biblioteki i świetlicy, organizując zajęcia i zabawy dla młodszych uczniów. Poza działalnością społeczną, od lat trenuje w klubie Marcovia, z dumą reprezentując miasto Marki na licznych zawodach sportowych.

Postawą, zaangażowaniem i pasją udowadnia, że młodzi ludzie mogą mieć realny wpływ na otaczający nas świat. 

Ale na tym nie koniec!

Kapituła konkursu postanowiła dodatkowo osoby, których działania były zauważalne i inspirujące. Nagrodę specjalną otrzymała Gabriela Boguszewska, uczennica XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Warszawie, a wyróżnienia: Aleksandra Gadomska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach, oraz Cezary Skalski, uczeń LO Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach. 

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratuluję. Już świecicie przykładem, ale wierzę, że te nagrody i wyróżnienia będą dla Was motorem dla dalszych działań. Bo takich ludzi potrzeba i Markom, i Polsce. Dziękuję!

zdjecie

msg.net.pl mcer.pl marcovia-marki.pl

www.marki.plwww.marki.pl/inwestycjewww.marki.pl/karta