facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Nielegalne wysypisko tuż przy granicy z Markami

Wtorek, 23 maja 2023

Najgorsze słowa cisną mi się na usta, gdy oglądam takie zdjęcia

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej naszego miasta dziś rano otrzymali zgłoszenie z Wydziału Bezpieczeństwa i Monitoringu o nielegalnym wysypisku znajdującym się w okolicach cmentarza parafialnego przy ul. Bandurskiego. Wygląda na to, że ktoś tanim kosztem postanowił pozbyć się śmieci komunalnych i budowlanych.

Pracownicy mareckiego ratusza udali się na miejscu w celu weryfikacji zgłoszenia i sprawdzenia rodzaju zalegających odpadów. Po wizji w terenie okazało się, że całe szczęście wśród sterty śmieci nie ma odpadów niebezpiecznych. Ponieważ wysypisko znajduje się na terenie Białołęki przy ul. Suchocińskiej, skontaktowaliśmy się z tamtejszym urzędem dzielnicy z prośbą o usunięcie zalegających odpadów.

Ale walka z nielegalnymi wysypiskami to wspólna sprawa wszystkich samorządów. Dlatego spróbujemy pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia. Jeśli ciężarówka z trefnym towarem jechała ulicą Bandurskiego, sprawdźcie Państwo zapisy ze swoich kamer. Być może wspólnymi siłami namierzymy sprawcę. Nasz Wydział Monitoringu już weryfikuje zapisy miejskich kamer. Jest też druga opcja – pojazd przyjechał od strony Białołęki, ulicami Kroczewską albo Chudoby. Biorąc pod uwagę wielkość odpadów, jest to 40-tonowa wywrotka. Z Państwa komentarzy wynika, że sprawa jest świeża – śmieci pojawiły się w tym miejscu w poniedziałek po godzinie 19:00.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl