facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Żelazne gody

Środa, 12 kwietnia 2023

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wziąłem udział w wyjątkowym wydarzeniu, które nie zdarza się często. Była to żelazna, czyli 65 (!) rocznica ślubu Państwa Zybertów: Stanisławy i Jerzego, naszego Honorowego Obywatela i wiceprezesa Związku Żołnierzy AK.

Rodzinne spotkanie było okazją do wspomnień. Pani Stanisława zdradziła w jaki sposób poznała swojego przyszłego męża i jak wyglądały pierwsze lata ich małżeństwa. Natomiast Pan Jerzy wspominał o swoich działaniach konspiracyjnych po II wojnie światowej w ramach Narodowej Organizacji Wojskowej i represjach, z jakimi się zmagał po aresztowaniu przez UB jako wróg Polski Ludowej.

Było wiele radości, wzruszeń, życzeń dalszych wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności. Nie mogło zabraknąć także prezentów.

Dostojnym Jubilatom wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta Agnieszką Lużyńską, dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego Aleksandrą Jankowską, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Anną Stefańską oraz moim zastępcą Pawłem Pniewskim gratulowaliśmy wyjątkowego jubileuszu i życzyliśmy jeszcze wielu wspólnych rocznic spędzonych w rodzinnym gronie.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl