facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Uzyskaliśmy dofinansowanie do modernizacji Wilczej

Wtorek, 28 marca 2023

Fantastyczne wieści płyną dziś z Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dziś przed południem (28 marca) radni Mazowsza zdecydowali, że samorząd przekaże nam 4 mln zł na budowę ulicy Wilczej w Markach. Serdeczne podziękowania dla Radnych, Marszałka Adama Struzika, członka zarządu Janiny Ewy Orzełowskiej i całego Zarządu województwa za decyzję, która przybliża nas do realizacji tej inwestycji.

W grudniu ubiegłego roku gościliśmy w Markach Janinę Ewę Orzełowską, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego. Przy okazji jej wizyty w remizie OPS w Markach oraz w MCER przedstawiliśmy wyzwania, z jakimi boryka się nasz samorząd i sondowaliśmy możliwości uzyskania dofinansowania na kolejne inwestycje. Usłyszeliśmy: przygotujcie dobre wnioski i aplikujcie o środki z budżetu Mazowsza. I tak też zrobiliśmy, wybierając w pierwszej kolejności znajdującą się w projektowaniu ulicę Wilczą. To bardzo istotny ciąg komunikacyjny dla całego kwartału, o czym wielokrotnie przekonywałem władze województwa po złożeniu naszego wniosku. Minął kwartał i jest już decyzja sejmiku: 4 mln zł trafią do miasta na budowę tej ulicy. Dziękujemy!

To pieniądze, które znakomicie ułatwią realizację tej inwestycji. Plan jest taki, że wzdłuż Wilczej powstaną: jezdnia o odwodnieniem, chodniki, droga rowerowa, oświetlenie LED, miejsca postojowe i zieleńce. Przypomnę, że na nasz wniosek w lutym starosta wołomiński obwieścił o wszczęciu postępowania w sprawie rozbudowy Wilczej. Czekamy na wydanie ostatecznej decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Jeśli nie będzie odwołań mieszkańców, powinniśmy je otrzymać w tym półroczu. 

Warto dodać, że to kolejne dofinansowanie od samorządu Mazowsza. Z tego źródła uzyskaliśmy pieniądze m.in. na modernizację zabytkowej kamienicy przy al. Piłsudskiego 82, wymianę opraw oświetleniowych na LEDy przy 12 mareckich ulicach i modernizację naszej lokomotywy.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl