facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Każdy będzie mógł skorzystać z nowoczesnego alkomatu i zbadać trzeźwość w mareckim komisariacie

Środa, 1 marca 2023

Stacjonarny alkomat AL 4000 firmy Promiler trafił do Komisariatu Policji w Markach. To urządzenie przystosowane do użytku w miejscach publicznych, z którego już od dziś korzystać będą mogli mieszkańcy naszego miasta sprawdzając swój stan trzeźwości.

Nowoczesny alkomat został przekazany funkcjonariuszom miejscowej jednostki Policji przez Jacka Orycha – burmistrza Marek, oraz Elżbietę Błońską – zastępcę dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach.

Alkomat został zakupiony ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Markach. Jego zakup i udostępnienie wpisuje się w realizację działań z zakresu profilaktyki i rozwiazywania problemów alkoholowych na terenie gminy.

Alkomat umieszczony został na ścianie pomieszczenia przyjęć interesantów w Komisariacie Policji w Markach przy ul. Sportowej 5. Urządzenie uruchamiane jest przyciskiem umieszczonym po prawej stronie, a jego usługa jest niezwykle prosta. Komunikaty dotyczące kolejnych kroków dokonywania pomiaru, jak i wynik pomiaru ukazywane są na wyświetlaczu LCD. Dzięki temu pomiar przebiega szybko i sprawnie. Do jego użycia potrzebna jest jedynie jednorazowa słomka, którą można pobrać ze specjalnego zasobnika. Do badania mogą służyć również słomki do napojów.

Urządzenie posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania i zarazem informuje o potrzebie kalibracji. Zastosowano w nim „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, przez co precyzja pomiaru oraz stabilność działania jest gwarantowana – czytamy na stronie producenta

Alkomat stacjonarny AL-4000 jest uznawany za jeden z najlepszych urządzeń tego typu. Zasilanie alkomatu poprzez sieć energetyczną (zasilacz 12V) zapewnia wyższą jakość pomiaru niż w przypadku alkomatów na baterie.

Chcesz wiedzieć, czy możesz bezpiecznie prowadzić pojazd, podjąć świadomie pracę? Przekonaj się sam udając się do komisariatu przy Sportowej 5 i sam zrób badanie trzeźwości!

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl