facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Podziękowania i gratulacje

Wtorek, 4 października 2022

W tym roku w Mareckim Budzecie Obywatelskim zagłosowała rekordowa liczba osób.

Znamy już wyniki głosowania w Mareckim Budżecie Obywatelskim. Na początek gorące podziękowania dla uczestników głosowania. W tegorocznej edycji MBO wzięło udział ponad 3,1 tys. osób.  W porównaniu z ubiegłoroczną to wzrost frekwencji o ponad 50 proc.  To kolejny tysiąc naszych mieszkańców, którzy w bezpośredni sposób uczestniczą w życiu naszego miasta i decydują, na co wydać część jego budżetu. Jeszcze raz dziękuję i wierzę w co najmniej podobną dynamikę za rok!

 Gratulacje dla autorów zwycięskich projektów. Podobnie jak w ubiegłym roku do fazy realizacji wejdą cztery projekty – dwa z kategorii twardych (czyli infrastrukturalnych) oraz dwa z kategorii miękkich. Oto one:

Projekty twarde

  • Tężnia solankowa – Małych Ciechocinek w Markach
  • Remont chodnika przy ul. Wspólnej

Projekty miękkie

  • Teatrzyki dla dzieci – kulturka w Strudze
  • Koncert Kubańczyka

Dziękuję też wszystkim pozostałym autorom projektów, którym tym razem się nie udało. Dzięki Waszej aktywności mieszkańcy mieli szeroką paletę propozycji do wyboru. Namawiam - spróbujcie znów za rok!

 Na koniec serdeczne podziękowania dla tych, którzy pracowali nad realizacją tegorocznej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Szczególnie ciepło myślę tu o Zespole ds. MBO, który przez pół roku pracował nad tym, by wszystkie procedury i głosowanie zostały przeprowadzone transparentnie i sprawnie. W jego skład wchodzili przedstawiciele mieszkańców, organizacji pozarządowych, rady miasta i burmistrza. Panie, Panowie! Dobra robota!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl