facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Zdobywamy kolejne dofinansowanie

Środa, 16 lutego 2022

Rządowe wsparcie do drogowej inwestycji na Strudze

W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie modernizacji ulicy Wczasowej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W styczniu otrzymaliśmy informację o pozytywnej rekomendacji wojewody mazowieckiego. Brakowało tylko „kropki nad i”, czyli akceptacji premiera Morawieckiego.   Dziś dotarła do nas informacja, że otrzymamy to dofinansowanie. Z rządowego źródła popłyną do nas prawie 542 tys. zł. Dziękujemy! Znaleźliśmy się w gronie ponad 100 mazowieckich gmin, które otrzymały wsparcie.  

Prace przy Wczasowej (oraz Weneckiej) już się rozpoczęły. W ubiegłym roku wyłoniliśmy w przetargu wykonawcę, który w tym miesiącu wszedł na plac budowy. Wybuduje on m.in. kanalizację deszczową, jezdnie i chodniki. Dzięki temu poprawimy bezpieczeństwo ruchu drogowego w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2 na Strudze i domkniemy ring drogowy przy tej placówce. Wcześniej od zera zbudowaliśmy w tym rejonie ulicę Projektowaną oraz wyremontowaliśmy Turystyczną.

 Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w uzyskanie zewnętrznego dofinansowania. W niełatwych dla finansów samorządów czasach każde wsparcie jest na wagę złota!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl