facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Ostatni przetarg drogowy w 2021 r.

Poniedziałek, 6 grudnia 2021

Poprawimy dojazd do Zespołu Szkół nr 2 przy Wczasowej

Ogłosiliśmy ostatni przetarg drogowy w tym roku. W środę w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowaliśmy ogłoszenie o modernizacji ulicy Wczasowej i odcinka ulicy Weneckiej (od Wczasowej do Projektowanej). W ten sposób domkniemy ring komunikacyjny w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2  przy Wczasowej.  

Jeszcze kilka lat temu był to jedyny dojazd do tej placówki (podstawówka plus przedszkole), boiska, siłowni, biblioteki czy archiwum. Każdy, kto tamtędy przejeżdżał, wie, jak jest tam wąsko. Dojazd poprawiły: wybudowanie ulicy Projektowanej oraz zmodernizowanie Turystycznej.  

Czas na drugi ruch. Teraz możemy zmodernizować Wczasową i fragment Weneckiej. Będzie szerzej, będzie bezpieczniej, będzie też odwodnienie (czyli kanalizacja deszczowa). Na oferty firm czekamy do 17 grudnia tego roku. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: zaproponowana cena oraz okres gwarancji/rękojmi. Jeśli dopiszą oferty w przetargu, prace będziemy realizować w przyszłym roku.  

Korzystając z okazji dziękuję mojemu zastępcy Dariuszowi Pietrusze i urzędnikom Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg za determinację w opracowaniu rozwiązania tego problemu komunikacyjnego, z którym Struga boryka się od początku funkcjonowania szkoły przy Wczasowej.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl