facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Przeczytane na FB miasta

Wtorek, 16 listopada 2021

Pomagamy strażakom

Dobre wieści dotarły do nas dzisiaj z urzędu marszałkowskiego. Burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk podpisali umowę dotacyjną, która zasili naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Samorząd województwa mazowieckiego przekazał naszych druhnom i druhom 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Do tego zakupu dołoży się również nasze miasto. Przekażemy OSP 20 tys. zł.  

Po co strażakom nowy pojazd?

- W celu zwiększenia skuteczności naszych działań planujemy zakup samochodu na podwoziu typu pick-up z niezbędnym wyposażeniem. Pojazd będzie przeznaczony do transportu osób i sprzętu do usuwania skutków intensywnych opadów deszczu i porywistego wiatru, a także działań Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej prowadzonych na obszarze całego województwa – czytamy w informacji na profilu FB naszych strażaków.  

Żeby sfinansować całość zakupu strażacy prowadzą zbiórkę. Do jej końca zostało jeszcze 45 dni. Strażacy chcą zebrać kwotę 40 tys. zł. Link do zbiórki poniżej https://zrzutka.pl/cyrc6n

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl