facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

I oto właśnie mi chodziło

Środa, 3 listopada 2021

Paweł Pniewski dołączył do mojego zespołu w ratuszu


Pawła Pniewskiego poznałem w 2009 r. Na zakończenie wakacji ze Szczepanem i Tadeuszem organizowaliśmy tzw. cukierkową akcję, której celem było odblokowanie Marek i zbudowanie obwodnicy. Paweł szybko dołączył do naszego zespołu. Łatwo było o wspólny mianownik: graliśmy przecież razem do jednej bramki na rzecz lokalnej społeczności. Rozpoczynaliśmy wspólne projekty i – trzeba powiedzieć - trochę się ich zebrało… Święty Mikołaj mieszka w Markach, odblaski dla dzieci, bieg Nocny Marek, wydawanie gazety, pielgrzymowanie w sprawie obwodnicy…

Przy każdym z tych przedsięwzięć było widać, że Paweł z jednej strony jest pozytywnie zakręcony na tematy mareckie, z drugiej – twardo stąpa po ziemi i zna realia. Co równie ważne, swoją drogę zawodową związał z Markami – był m.in. pracownikiem urzędu, dwukrotnie radnym, a także w bieżącej kadencji przewodniczącym Rady Miasta. Zyskał więc przez ponad dekadę ogromne doświadczenie samorządowe, a jednocześnie nie wygasł w nim żar społecznika.

Dlatego poprosiłem go, by dołączył do naszego zespołu w ratuszu. Dziś wręczyłem mu nominację na mojego zastępcę. Będzie się opiekował m.in. kulturą, sportem, ochroną środowiska, partycypacją obywatelską i organizacjami pozarządowymi. Swój wpis na FB zakończył słowami „Do roboty”. I oto właśnie mi chodziło. Pawle, powodzenia w nowej misji!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl