facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Brawo Wy!

Środa, 29 września 2021

Poznaliśmy zwycięskie projekty z budżetu obywatelskiego

Gratulacje – dla wszystkich głosujących, dla wszystkich składających projekty oraz dla zwycięzców. Mowa o Mareckim Budżecie Obywatelskim. Dzisiaj poznaliśmy wyniki głosowania.

W kategorii projektów twardych zwyciężył pomysł budowy wiat przystankowych wzdłuż Piłsudskiego i Legionowej, który uzyskał 348 głosów. Dosłownie o włos (a konkretnie – o jeden głos) wyprzedził inny projekt, który również zakwalifikował się do realizacji, czyli ustawienie 100 koszy na śmieci i stacji dla psów.

W kategorii projektów miękkich największe poparcie zyskał pomysł o nazwie „Struga na rowerze”. Głosowało na niego 497 obywateli naszego miasta. Na drugim miejscu znalazł się pomysł realizacji kursów pierwszej pomocy dla ponad 600 osób, który uzyskał poparcie 495 markowian. Ten projekt również wejdzie do realizacji.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w Marecki Budżet Obywatelski. Warto na koniec wspomnieć o zespole ds. budżetu obywatelskiego, który odegrał ważną rolę w jego przygotowaniu i przeprowadzeniu. Wchodzili w jego skład przedstawiciele mieszkańców, organizacji pozarządowych, radni oraz burmistrza. Panie! Panowie! Serdecznie dziękuję!

A wszystkich zapraszam do kolejnej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego – w 2022 r.

Link do wyników TUTAJ

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl