facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Podsumowanie 2020

Czwartek, 1 lipca 2021

Tak dziwnego i niebezpiecznego okresu w dziejach współczesnego samorządu jeszcze nie było.

Wczoraj wieczorem na poziomie samorządowym symbolicznie zamknęliśmy rok 2020. Na środowej sesji Rady Miasta radni udzielili mi votum zaufania oraz absolutorium. Nie o moją osobę tu jednak chodzi, ale wszystkich, którzy w ubiegłym roku pomogli przeprowadzić nasze miasto przez wzburzone pandemiczne morze.  

Tak dziwnego i niebezpiecznego okresu w dziejach współczesnego samorządu jeszcze nie było. Nasze działania były dwukierunkowe: z jednej strony ratowaliśmy normalność (o ile to adekwatne słowo w odniesieniu do 2020 r. upływającego pod znakiem lockdownu, zdalnego nauczania, dezynfekcji, maseczek…), z drugiej – kontynuowaliśmy działania wybiegające w przyszłość.  

Za to wszystko moim współpracownikom z urzędu miasta, jednostek samorządowych, przedszkoli i szkół oraz obu miejskich firm dziękuję. To absolutorium i votum zaufania są przede wszystkim dla Was.  

Dziękuję również mieszkańcom za fantastyczne postawy w czasie pandemii, za słowa otuchy, a także za słowa rzeczowej krytyki. Dziękuję radnym za współpracę w tak niełatwym roku. Oby taki już się nie powtórzył.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl