facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

"Czyste powietrze"

Wtorek, 24 sierpnia 2021

Sięgjacie po rzadowe dotacje!

Przed wakacjami zapowiadałem, że w Markach uruchomimy punkt informacyjno-konsultacyjny rządowego programu „Czyste powietrze”. W ten sposób chcemy pomóc naszym mieszkańcom w zdobyciu dofinansowania na wymianę starych pieców czy termomodernizację budynków. Punkt niedawno zaczął działać, a pierwsze wnioski z naszą pomocą zostały już złożone.  

W sprawach związanych z „Czystym powietrzem” zapraszamy do urzędu miasta (pokój nr 15) dwa dni w tygodniu: w środy w godz. 12:00-18:00 oraz w piątki w godz. 10:00-14:00. Można się z nami także kontaktować za pomocą poczty elektronicznej – prosimy o przesłanie pytań na adres czystepowietrze@marki.pl  

W lipcu zakończyliśmy również przyjmowanie wniosków w naszym samorządowym programie dopłat do wymiany kopciuchów. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel rekordową kwotę ponad 200 tys. zł. Wygląda na to, że uda się ją w pełni wykorzystać. Otrzymaliśmy bowiem aż 27 wniosków. Po wykonaniu tych robót liczba kopciuchów, których wymianę dofinansowywaliśmy od 2018 r., łącznie zmniejszy się o 77.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl