facebook.com twitter.com instagram.com e endomondo.com youtube.com

Kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego

Czwartek, 19 grudnia 2019

"Strefa edukacji i wypoczynku - poznaj zielone płuca Marek" gotowa. Dziś odebrali ją pracownicy Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg.

Przy ul. Głównej powstało miejsce spotkań mieszkańców. Pojawiły się tam leżaki, stoły do gry w szachy, stół do ping-ponga, parasole trzcinowe i ścieżki mineralne. Plac zabaw został ogrodzony. Jest to inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO), która w jego ostatniej edycji zdobyła największą liczbę głosów. Gratuluję autorom trafionego pomysłu, a mieszkańcom życzę, by strefa służyła jak najdłużej i jak najlepiej.

To kolejna tegoroczna inwestycja o charakterze rekreacyjnym. W pierwszej połowie roku zbudowaliśmy od zera plac zabaw przy skwerze ks. Markiewicza oraz zmodernizowaliśmy plac przy Wrzosowej. Potem na rogu Sowińskiego i Wilczej wyrósł ogród zmysłów. Niedawno oddaliśmy do użytku górkę saneczkową przy Okólnej/Grunwaldzkiej. Dzisiaj zaczyna działać strefa na Zieleńcu. To wszystko projekty z MBO.

Ku końcowi zmierzają prace przy placu miejskim przy Sportowej. To – spośród wymienionych projektów – największa inwestycja. I tu też pojawia się wątek budżetu obywatelskiego. Częścią tego przedsięwzięcia są park linowy o niskiej trudności oraz siłownia plenerowa, przegłosowane przez mieszkańców.

Pomysłodawcom, wykonawcom robót, pracownikom urzędu i jednostek samorządowych serdecznie dziękuję.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl